'İki Dil Bir Bavul'da ödenek krizi

Kültür Bakanlığı’nın 50 bin lira maddi destek vermeyi kararlaştırdığı Özgür Doğan'ın ödüllü filmi ‘İki Dil Bir Bavul’a maliyeden ödenek çıkmadığı için gösterim kopyalarının hâlâ hazırlanamadığı haberlerine cevap geldi.

06.10.2009 - 17:58

'İki Dil Bir Bavul'da ödenek krizi

Yönetmen Özgür Doğan, Maliye Bakanlığı’ndan ödenek gelmediği gerekçesiyle parayı alamadıklarını belirtmiş ve filmi iki hafta içinde yetiştirmeye çalışacaklarını belirtmişti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ise, 'İki Dil Bir Bavul'a sağlanan maddi desteğin ödemesinin, tarafların karşılıklı protokol imzalaması sonucu yapılacağını bildirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ''Haberlerde iddia edildiği gibi Maliye Bakanlığınca ödenek verilmemesi gibi bir durum söz konusu değildir'' denildi

Açıklamada şunlar kaydedildi: ''Yönetmenliğini Orhan Eskiköy ve Özgür Doğan'ın yaptığı 'İki Dil Bir Bavul' adlı proje için Kültür ve Turizm Bakanlığı Destekleme Komisyonu kararı gereğince 'Yapım Sonrası Desteği' verilmesi uygun görülmüş olup, ilgili prosedür gereği işlemler devam etmektedir. Ödeme, tarafların karşılıklı protokol imzalamaları sonucunda gerçekleştirilecektir.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...