NG Hotels & Resorts’un, 50 milyon dolarlık yatırımla gerçekleştirdiği Türkiye’nin en büyük termal oteli Güral Afyon Wellness & Convention hizmete girdi. 21,5 ayda tamamlanan otelin dekorasyonunda, toplam 85.000 m2 seramik kullanıldı.

NG Hotels & Resorts İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, Türkiye’nin ilk kez 200 milyar euroluk termal turizm pazarından Güral Afyon ile pay alacağını belirterek, “Hedef kitlemiz Avrupa ve bu tür turizme ilgi duyan Orta Doğulu kesim” dedi.

29 Ekim’de Afyon’da açılması planlanan havaalanı ile termal turizm meraklısı yabancı turist sayısında artış beklendiğini ifade eden Gür, Güral Afyon’un aynı zamanda fizyoterapi merkezi olarak hizmet vereceğini söyledi. Gür sözlerine şöyle devam etti:

“Afyon’da 9 bin 500 metrekarelik termal alanıyla bölgenin en büyük tesisini inşa ettik. Yerli turistler gibi Avrupalı turistlerin de artık güney sahillerine gider gibi Güral Afyon’a geleceğini göreceğiz. Çünkü dünya, termal turizmin önemini keşfetti. Yabancı turistler, deniz turizmi yerine, dinlenebilecekleri bir tatil arayışındalar. Güral Afyon’da da bunu en iyi şekilde başaracağımıza eminiz.”

428 oda ile 1.028 kişiye hizmet sunacak Güral Afyon'da toplam 9.500 metrekare alana sahip spa merkezi, en büyüğü 1.500 kişi kapasiteli olmak üzere toplam 13 toplantı salonu, yaz kış aynı sıcaklıkta şifalı termal su ve 2.200 metrekareye yayılan eğlence ve sosyal alanlar bulunuyor.

Güral Afyon’da çocuklu ailelerin rahatı için özel aile odaları, açık ve kapalı havuzlar, su kaydırakları, çocuk restoranı ve çok büyük bir eğlence merkezi bulunuyor. Spa ve termal merkezinde ise termal jakuziler, Türk hamamı, Aile Hamamları, saunalar, buhar odaları, buz çeşmesi, dinlenme alanları, macera duşları, su kaydırakları, dışa açılabilen sıcak su havuzu gibi alanlar yer alıyor.

Emlaklobisi.com