Webit 2012 Kongresi, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde başladı.

Webit’in kurucusu Plamen Russev ve Webit’in onursal başkanları EACA Başkanı Dominic Lyle ve IAB Europe CEO’su Alain Heureux’un söz aldığı açılış konuşmasında, çok sayıda yerel ve uluslarası basın kuruluşu hazır bulundu.

Russev, ‘İki günde dünyayı değiştireceğiz’ sloganıyla açılışını yaptığı Webit 2012 Kongresi’nde, ‘Dijital dünya İstanbul’da toplanıyor. 72 şirket, 25 milyar Euro sermaye ile İstanbul’a geldi’ ifadesini kullandı.

Russev’den sonra söz alan Dominic Lyle, ‘Webit gerçekten bir kuresel kongreye dönüştü. Webit, iş dünyasına girenler için çok büyük bir fırsat. Bugün yeni pazarlara sadece sosyal medya, mobil ve internetin kesişiminde girilebiliyor. Bugün Webit’e katılanlar çok büyük fırsatlar elde edecek’ dedi.

Alain Heureux ise konuşmasında, ‘Balkanlardan Güney Amerika’ya kadar gerçekleştirdiğimiz Webit kongreleri bölgelere hareket getirmeyi başardık. İstanbul geniş bir coğrafyaya ulaşmak için harika bir yer. İstanbul tarih boyunca Batı ile Doğu’yu bir araya getiren köprü oldu. Webit 2012, Türk piyasası için kesinlikle çok yararlı olacak’ ifadesini kullandı.