Şanlıurfa ve Tunceli'de saldırı: 3 polis şehit

Şanlıurfa'da hastanede görevli polislere saldırı düzenlendi. İki polis şehit oldu. Tunceli Nazımiye'de de İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan saldırıda bir özel harekat polisi şehit oldu. Mardin'de polis otobüsüne düzenlenen bombalı saldırıda da 10'u polis 24 kişi yaralandı.

Şanlıurfa ve Tunceli'de saldırı: 3 polis şehit

Şanlıurfa'da hastanede görevli polislere silahlı düzenlendi. Saldırıda iki polis şehit oldu. Polisler Balıklıgöl Devlet Hastanesi acil servisinde görevliydi.

Teröristlerin açtığı ateşte yaralanan polisler tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayın ardından bölgeye çok sayıda polis sevkedildi. Saldırganların yakalanması için operasyon başlatıldı.

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde emniyet müdürlüğü binasına da dün akşam saatlerinde saldırı düzenlendi. PKK'lılar İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına 2 ayrı noktadan roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Polislerin karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.

30 dakika süren çatışmada kaymakamlık koruması olarak görev yapan 27 yaşındaki özel harekat polisi Ali Rıza Güneş şehit oldu. 2 polis ile yoldan geçen bir kişi hafif yaralandı. Çatışmada iki terörist öldürüldü.

Saldırı sonrasında ilçe emniyet müdürlüğü binasında çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.
Kaçan PKK'lılar için bölgede hava destekli operasyon başlatıldı. Şehit Ali Rıza Güneş 27 yaşındaydı ve geçen yıl evlenmişti. Şehit Ali Rıza Güneş'in eşi 5 aylık hamileydi. Acı haber Nevşehir'deki baba evini yasa boğdu.

Bir saldırı haberi de Mardin'den geldi. Üst geçidin altına koyulan bomba çevik kuvvet polislerini taşıyan zırhlı otobüsün geçişi sırasında patlatıldı.

Patlamanın şiddetiyle üst geçidin bir bölümü çöktü, bazı ev ve iş yerlerinin camları kırıldı. Saldırıda 10'u polis 24 kişi yaralandı.

Bu sırada yol kenarında satıldığı öne sürülen kaçak mazot bidonları alev aldı, yangın itfaiye tarafından söndürüldü.

Sayfa Yükleniyor...