İki kadın sevişmeye başlayınca...

Şükran Moral'ın son performasnı 'Amemus'u izlemeye gelenler şaşkınlık içerisindeydi çünkü Moral, 'Amemus'ta bir kadınla sevişmeye başlıyor...

03.12.2010 - 14:39

İki kadın sevişmeye başlayınca...

Casa Dell Arte adlı sanat galerisinde son performansı 'Amemus'u sunan Şükran Moral, izleyenleri şaşırttı.

Milliyet'ten Yasemin Bay'ın haberine göre 100-150 kişilik bir kalabalığın izlediği 'Amemus'ta odanın ortasında kırmızı bir yatak duruyor. Etrafı beyaz tüllerle çevrili. Seyirciler yatağın etrafında halka oluşturuyor...

Bir kadın beliriyor önce; üstünde iç çamaşırları ve uzun deri çizmeleriyle, Hemen arkasından Şükran Moral geliyor, onun da üzerinde iç çamaşırları. Birbirlerine yaklaşıyor ve öpüşmeye başlıyorlar. Ardından sutyenini çıkıyor ve yatağa uzanıp sevişmeye devam ediyorlar. Bir tül perdenin arkasından sevişen iki kadını röntgenliyormuşuz gibiyiz sanki. Performans devam ederken konukların bir bölümü çıkmaya başlıyor.

Bu arada duvarlardaki kırmızı perdenin ardından bir fotoğrafçı aralıksız çekim yapıyor. Sadece fotoğraf da değil. Biri yatağın tavanında diğeri yatağın gerisinde duran iki kamera da çekimini sürdürüyor. Çünkü bu performans bir kereye mahsus.

Yaklaşık 15-20 dakika süren performansın sona erdiğini duyuruyor bir erkek sesi: “Performansımız bitmiştir”. Bu sırada başka bir erkek “Biz de bittik” diyor yüksek sesle. Seyirciler mekandan çıkarken performans hâlâ sürüyor; Şükran Moral ile performansı birlikte gerçekleştirdiği partneri sevişmeye devam ediyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...