İki Türk gazeteci Suriye istihbaratının elinde

Suriye'de haber alınamayan "Gerçek Hayat" dergisinin Ortadoğu temsilcisi Adem Özköse ve kameraman Hamit Coşkun'un rejim yanlısı milisler tarafından bu ülkenin istihbaratına teslim edildiği belirtildi. Gazetecilere işkence yapıldığı öne sürülürken, Hamit Coşkun'un yaralı olduğu öğrenildi.

Anadolu Ajansı 15.03.2012 - 14:29

İki Türk gazeteci Suriye istihbaratının elinde

Suriye’de yaklaşık bir haftadır kendilerinden haber alınamayan iki Türk gazetecinin bu ülkenin istihbaratına teslim edildiği bildirildi.

"Gerçek Hayat" dergisinin Ortadoğu temsilcisi Adem Özköse ile kameraman Hamit Coşkun, Suriye'deki olayları takip etmek ve belgesel çekmek için Hatay sınırından İdlib kentine gitti.

İdlib'e ulaştıklarını bildiren Türk basın mensuplarından yaklaşık bir haftadır haber alınamıyordu.

MİLİSLER GAZETECİLERİ TESLİM ETTİ
Binniş kasabası yakınlarında bulunan el-Fua köyünde Şebbiha'ya bağlı milisler, Türk gazetecileri Suriye istihbaratına teslim etti.

Görgü tanıkları el-Fua köyüne giren Suriye istihbaratına bağlı birliklerin iki zırhlı araç eşliğinde Türk gazetecileri köyden çıkardıklarını belirtiyorlar.

Köyden alınan gazetecilerin nereye götürüldüğü bilinmiyor.

İŞKENCE Mİ YAPILDI?
Öte yandan, kameraman Hamit Coşkun'un yaralı olduğu öne sürülüyor. Yerel kaynaklar, gazetecilere işkence edilmiş olabileceğini belirtiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...