İki yaşındaki Samet 9 gündür kayıp

Kayseri'de bayramda şeker toplamak için evden ayrıldıktan sonra kendilerinden haber alınamayan 3 çocuk aranırken, Bolu'da 9 gün önce evlerininin önünde oynarken kaybolan Samet'ten de henüz haber yok.

Anadolu Ajansı 26.09.2009 - 11:51

İki yaşındaki Samet 9 gündür kayıp

Bolu'nun Çanakçılar köyünde yaşayan Nermin Çelik'in 2 yaşındaki oğlu Samet Çelik, kardeşi ve arkadaşıyla birlikte evlerinin önünde oyun oynarken 9 gün önce kayboldu.

Annenin haber vermesi üzerine köye gelen jandarma ve sivil savunma ekipleri evin yakınlarında köpeklerle arama yaptı. Ancak tüm aramalara rağmen çocuk bulunamadı.

Gözü yaşlı 24 yaşındaki Nermin Çelik, olay günü, 7 yaşındaki kızına okul önlüğü almak ve alışveriş yapmak için Bolu'ya geldiklerini ifade ederek, ''Kızımla Bolu'ya geldim. Alışveriş yaparken annem aradı ve Samet'in kaybolduğunu söyledi. Hemen köye döndüm. Olayı jandarmaya haber verdik. Köye gelen ekipler köpeklerle köyde arama yaptı. Ancak oğlum bulunamadı. Arma çalışmaları devam ediyor'' dedi.

'KAÇIRILDI' ŞÜPHESİ
Samet'in 4 yaşındaki ağabeyi Sezer ile birlikte oyun oynadığını ifade eden Nermin Çelik, ''Sezer, kardeşi ile oyun oynarken bir kişinin geldiğini ve kardeşini kucağına aldığını ve kafasına vurarak götürdüğünü söyledi. Sorduğumuzda da bu şekilde anlatıyor. Biz de bunun üzerine kaçırıldığından şüphelenmeye başladık. Dokuz gündür oğlumdan haber alamadık. Yetkililerden oğlumu bulmalarını istiyorum'' diye konuştu.

Nermin Çelik, eşinin işlediği bir suçtan dolayı cezaevinde olduğunu sözlerine ekledi.

4 yaşındaki Sezer Çelik, göz yaşlarını sildiği annesini, boynuna sarılarak teselli etmeye çalıştı. Annesiyle birlikte ağlayan Sezer Çelik, de kardeşinin bulunmasını istediğini söyledi.

Anneanne Müşerref Aydoğan, çocuklara kendisinin baktığını belirterek, ''Çocuklar evin önünde oyun oynarken eve geldim. Evde süt hazırlıyordum. Daha sonra çocukların sesini duydum, dışarı çıktığımda Samet'in kaybolduğunu gördüm. Çevreyi aradım bulamayınca annesine haber verdim. Daha sonra yetkililer geldi ve arama yaptı. Torunumun bulunmasını istiyorum'' şeklinde konuştu.

Aydoğan, hiç kimseyle bir sorunlarının olmadığını ve düşmanlarının bulunmadığını ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...