"İki yılda teslim olan terörist sayısı 946"

Son iki yılda 946 terörist teslim oldu. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bu sayının Türkiye'de hayatın normalleşmeye devam ettiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

NTV Haber 16.05.2015 - 14:06

"İki yılda teslim olan terörist sayısı 946"

Anadolu Ajansı Editör Masası'nda konuşan Milli Savunma Bakanı teslim olan terörist sayısında dikkat çekici bir artış olduğunu belirtti.

23 Mart 2013'ten bu yana yurtiçi ve yurtdışında 946 teröristin teslim olduğunu açıkladı . Bakan yılmaz bunun büyük bir sayı olduğununun altını çizdi.

Türkiye’de gerilime, çatışmaya ve şiddete yol açan suni gerilimlerin ortadan kaldırıldığını belirten Yılmaz, "Huzur aynı sağlık gibi kaybedildiğinde değeri anlaşılır. Hatta huzur hava gibidir, varken hiç kıymeti bilinmez ama hava alamadığınızda havanın kıymetini bilirsiniz. Biz Türkiye’de huzuru sağladık. Çevremizde bir ateş çemberi var ama ülkemize gelen her savunma bakanı ’bu kadar ateş çemberi içerisinde ateşin size sirayet etmemesini nasıl sağlıyorsunuz?’ diye soruyor. Bunu cevabı; halkın istikrar ve güvene verdiği önem, bize olan duaları" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...