İkinci el araçları sıfır gibi satmaya çalıştılar

Ankara'da 4 kişi, Almanya'dan getirdikleri ikinci el araçları sıfır gibi satmaya çalıştıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı 23.11.2017 - 12:09

İkinci el araçları sıfır gibi satmaya çalıştılar

Almanya'dan Türkiye'ye kaçak yollarla getirdikleri ve ülkeye girişte sıfır gibi evrak düzenledikleri ikinci el araçları, değerinin altında satmaya çalıştıkları tespit edilen 6 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, sahte evrak düzenleyerek sıfır gibi yurda girişi yapılan ikinci el araçları, çeşitli galeriler üzerinden değerinin altında satmaya çalıştıkları belirlenen zanlılar, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçları ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince takibe alındı.

Otomobilleri, aralarında Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve Diyarbakır'ın da bulunduğu 17 ilde çeşitli galeriler aracılığıyla satmaya çalıştıkları belirlenen A.F.Y, C.Y, Ş.D, A.A. ile araçların gümrükten sahte evrakla geçirilmesini sağlayan gümrük müşavirleri Y.T. ve H.G. düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Zanlıların eksik beyanda bulunarak Türkiye'ye getirdikleri 48 araçla, ülkeyi 1 milyon 58 bin 18 euro vergi kaybına uğrattığı belirlendi.

Gözaltına alınan 6 zanlının emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...