CHP Sözcüsü Haluk Koç: İkinci Kabataş yalanı

Başbakan Davutoğlu’nun eleştirilerine yanıt veren CHP Sözcüsü Haluk Koç, partisinin Hazreti Muhammed ile ilgili karikatürleri savunuyormuş gibi suçlamasını “alçakça yalan” olarak nitelendirdi. Koç, “İkinci Kabataş yalanına sığınıyorsun” dedi.

Anadolu Ajansı 18.01.2015 - 16:01

CHP Sözcüsü Haluk Koç: İkinci Kabataş yalanı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun partisine yönelik sözlerine yanıt verdi.

Davutoğlu'nun, içine sürüklendiği siyaset açmazında, "şeytanı rehber edinerek" özellikle CHP'ye saldırmaya yeltendiğini iddia eden Koç, "Birkaç gündür CHP'yi diline dolamış, tek sermayesi olan inanç tacirliğinde, en aşağılık, en alçak ifadelerle, insafsızca, hayasızca kullanıyor" dedi.

Bazı örnekler veren Koç, şunları kaydetti:

"Ahmet Bey sermayeyi çok çabuk tükettin, çok aşağılardasın artık, çukurdasın. Sözlerinden anlaşılıyor ki sen de rüşvet paraları gibi sıfırlanmış durumdasın. Tükenmişliğin ortasında, şimdi ikinci bir Kabataş yalanına sığınıyorsun. Biliyorsunuz birinci Kabataş yalanını, şimdi gelen vekil, ikinci bir Kabataş yalanına sığınmaktan hiçbir hicap duymuyor. CHP'yi, peygamberimizle ilgili karikatürleri sanki savunuyormuş gibi suçlayan ifadeler, alçakça, aşağılık birer yalandır.

Yüz kere, bin kere söyledik; siyaset iknaya dayanır. İnançlar ve bu çerçevedeki kutsallar ise özel alanlardır, tartışılmazdır, herkesin bu kutsallara saygılı olması gerekir dedik. 76 milyon Türkiye Cumhuriyeti yurttaşının hangi mezhepten, meşrepten olursa olsun inançlarının güvencesi de CHP'dir, laik, demokratik devlet düzenidir."

“HARAMIN İÇİNDE BOĞULUYORSUN”

"Sen ne yapıyorsun Ahmet Bey?  İçeride Allah'ın ayetiyle alay eden, 'makara, takara' diye dalga geçen şaibeli bir bakanına ağzını bile açamıyorsun?" diyen Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yaşanan hırsızlıklara, rüşvetlere, pisliklere müdahil olamıyorsun. Hazreti Peygamberi tasvir eden karikatürlerin yayınlanması sonrası meydana gelen acı olaylarda yaşamını kaybeden insanları anmak için Paris'e koşup, sırıtarak, korteje kaynak yapmaya çalışıyorsun. Boyun da küçük ya araya karışmaya çalışıyorsun. 'Bu adam da nereden çıktı' der gibi bakanlara, her zamanki anlamsız sırıtmanla 'Git dediler, geldik, ne bileyim ben' der gibi bir ifade takınıyorsun. 'Filistin'deki, Gazze'deki katliamlarla suçladığın' Netanyahu ile yürürken, sıra arkadaşlığı yapıyorsun. Kendi partinin içinde, kendisini 'Hazreti İbrahim', küçük kardeşini de 'Hazreti Muhammed' olarak ilan eden vekile seyirci kalıyorsun. Başındaki muktediri, Allah'a şirk koşan gafil diğer milletvekiline ses bile çıkartamıyorsun. Haramın içinde boğuluyorsun, ondan sonra dönüp, CHP'ye yalan, yanlış iftira atarak siyaset çukurunda küstahça çırpınıyorsun. Bütün bu alçakça, aşağılık, zavallı saldırılar senin tükendiğinin işaretidir Ahmet Bey."

“İŞİNE GELENLERİ Mİ DUYUYORSUN?”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve kendilerinin, "Herkesin inancına, kimliğine saygılı olduklarını, insanların inançları ve kutsallarının hiç kimse tarafından tahkir konusu yapılamayacağını, Hazreti Muhammed'in ve ehlibeytinin, tüm Müslümanlar tarafından kutsandığını, bu değerlerin resmedilmesinin, karikatürleştirilmesinin asla kabul edilemeyeceğini" defalarca söylediğini hatırlatan Koç, "Sen işine gelenleri mi duyuyorsun Ahmet Bey?  Böyle bir hastalıkta mı var sende?  Siyaset bu kadar ucuz, bu kadar çukurda mı yapılıyor senin tarafından" diye sordu.

"Basın özgürlüğü, temel hak ve özgürlükler, yargı, demokrasinin temel kuralları, yönettiğini zannettiğin ülkende yok edilirken yediğin naneye bak Ahmet Bey" ifadesini kullanan Koç, "dini kullanarak hırsızı, rüşvetçiyi koruyan, kollayan münafık anlayışın, siyasete, AK Parti tarafından sokulduğunu" iddia etti.

CHP'nin, tüm yurttaşların ifade özgürlüğü gibi, inanç özgürlüklerinin de garantisi olduğunu ifade eden Koç, "siyaseti, tek pencereden, yalan, iftira üzerine kurulu bir münafıklar grubunun yürütmesine, tüm inançlı insanların tepki göstermesi gerektiğini" söyledi.

Partisine birtakım suçlamalarda bulunmanın "gafilliğin, münafıklığın en büyüğü" olduğunu savunan Koç, böyle bir siyaset anlayışını kabul etmediklerini belirtti.

Sayfa Yükleniyor...