27 bin TL dolandırdı, ikinci denemede yakayı ele verdi

Bursa'da telefonla aradığı kişiye kendisini polis olarak tanıtıp 27 bin lirasını alan şüpheli, yeniden para almak için buluşma noktasına geldiğinde suçüstü yakalandı.

Anadolu Ajansı 15.02.2016 - 12:30

27 bin TL dolandırdı, ikinci denemede yakayı ele verdi

Bursa’da 54 yaşındaki S.S'yi telefonla arayan ve polis olduğunu söyleyen İ.B. (25), "Bir kuyumcu soygununda parmak iziniz çıktı. Ne kadar paranız varsa bize teslim edin. Çalınan paralarla eşleştirme yapılacak" dedi.

Evindeki 27 bin lirayı poşete koyan S.S, parayı İ.B'nin yönlendirmesiyle gittiği merkez Osmangazi ilçesindeki Kültürpark'ta bankın altına bıraktı.

İ.B, paraları bankın altından aldıktan bir süre sonra S.S'yi tekrar aradı. Paraların eşleşmediğini söyleyen ve daha fazlası için evini satmasını isteyen İ.B'den şüphelenen S.S, durumu polise bildirdi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerinin yönlendirmesi doğrultusunda İ.B'yi arayan S.S, evi sattığını ve paranın hazır olduğunu ifade etti.

S.S., yine İ.B'nin isteği doğrultusunda bir miktar parayı Gemlik ilçesinde deniz kıyısındaki teknenin yanına koydu. Parayı almak için gelen İ.B, polis ekiplerince yakalandı.

Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Sayfa Yükleniyor...