İklim Bayraktar açlık grevi yapmış!

Deniz Baykal tarafından taciz edildiğini iddia eden İklim Bayraktar’ın, 2004'te Star gazetesenin gelirlerine BDDK tarafından el konulduğunda açlık grevi yapanlar arasında olduğu ortaya çıktı.

13.03.2011 - 11:35

İklim Bayraktar açlık grevi yapmış!

Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafından tacize uğradığını iddia eden odatv muhabiri İklim Bayraktar’ın Star Gazetesi’nin gelirlerine BDDK el koyduğunda, açlık grevi yapanlar arasında olduğu ortaya çıktı. Hürriyet gazetesinin haberine göre 2004 Ocak’ındaki açlık grevi sırasında yatağa düşen İklim Bayraktar’ı, gazetenin sahibi Cem Uzan’ın eşi Alara Uzan ziyaret etmiş ve bu ziyaretteki bir fotoğraf gazetenin manşetinde yayınlanmıştı. Cem Uzan’ın Genç Parti Genel Başkanlığı yaptığı dönemde tüm yurttaki mitinglerini takip eden Bayraktar’ın, Uzan’a yakın isimler arasında olduğu ileri sürüldü.

Dokunan yanıyor
Yıllardır gazetecilik yaptığını belirterek “Kimse bana sahip çıkmadı. Bir dönem beraber çalıştığımız insanlar, hatta Ahmet Hakan bile tanımadığını söyledi” diyen İklim Bayraktar’a tanıdığını iddia ettiği gazetecilerden cevap geldi. İklim Bayraktar’la 19 yıl önce TGRT’deki bir haber programında birlikte çalıştığını fakat “Ayfer” ismiyle hatırladığını belirten Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, “Ayfer’i hayal meyal hatırladım. Silik bir fotoğraf gibiydi benim için. Belleğimde yer etmemiş bir portre” diye yazdı. Hakan, yazısını “İyi ki bu 19 sene boyunca temasımız olmamış. İyi ki ‘eski mesai arkadaşlığı’ hukuku bir biçimde devam etmemiş. Yoksa... Maazallah! Hafazanallah! Baksanıza: Dokunan yanıyor” diye bitirdi.

Ahmet Hakan, dün, “Mesai arkadaşım İklim” başlıklı yazısında şunları yazdı: “Ben bu İklim’i hatırlamıyorum... Kimdi bu İklim?” diye sordum. Arkadaşım şöyle dedi: “Tabii hatırlamazsın. Onun adı o zamanlar Ayfer’di... Ayfer’i hatırlıyorsun değil mi? Hani Tarkan hayranıydı o zamanlar... Hani ‘Falanca bana asıldı’ diye olay çıkarmıştı.” Tekrar yokladım hafızamı... Ayfer’i hayal meyal hatırladım.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...