İkonlarla ilgili bilmediğiniz şey kalmayacak

Alanlarında en iyi ve yaratıcı isimlerin bir araya gelerek birbirlerini anlattığı Iconoclasts, her Pazar gecesi NTV Belgesel Kuşağı’nda.

21.06.2009 - 09:00

İkonlarla ilgili bilmediğiniz şey kalmayacak

"Iconoclasts" dördüncü sezonuyla NTV’de ekranında. İlk üç sezonunda zamanımızın en ünlü ve yaratıcı, vizyon sahibi 36 önemli şahsiyetini ekranlarımıza getiren “Iconoclasts” belgeseli yeni bölümleriyle her Pazar gecesi NTV Belgesel Kuşağı’nda...

Iconoclasts’ta kendi alanlarında en iyi ve yaratıcı isimler bir araya geliyor, birbirlerini anlatıyor. Programın her bölümünde iki ünlü isim bir araya gelerek, hayatlarını, anılarını, tecrübelerini ve ilham kaynaklarını açıklıyor. Bu sıradışı ünlülerin şimdiki kimliklerinin oluşmasında rol oynayan ilham kaynaklarını ve itici güçleri; medya ve toplum karşısındaki görüntülerinin ardındaki gerçek insanları gözler önüne seriyor.

NEŞELİ RUHLAR VE SIRADIŞI YOLDAŞLAR
Iconoclast’ın bu hafta ekrana gelecek ilk bölümünde, eylemci Desmond Tutu ve çağımızın önemli girişimcilerinden Richard Branson buluşuyor. Nobel Barış Ödüllü başpiskopos Desmond Tutu kendini dünya çapında adaletsizliği sona erdirmeye ve HIV ile savaşmaya adamanın yanı sıra tehlikedeki gençliğin de avukatlığına soyunmuş bir hayırsever. Ayrıca Sör Richard Branson’ın kurduğu ve sorunlu bölgelerde faaliyet gösteren dünya çapında bir barış organizasyonu olan The Elders’ın yönetim kurulu başkanı. Virgin şirketinin kurucusu, girişimci ve bir maceraperest olan Branson, zamanını ve kayda değer miktarda kaynağını çevre ve insani amaçlar için bağışlamakta. Bu şaşırtıcı derecede neşeli ruhlara ve sıradışı yoldaşlara katılıp, dünyayı değiştirmekte bireyin gücüne duydukları ortak inancı ve ilhamlarını izleyeceğiz.

Yayın tarihi : 21 Haziran Pazar
Yayın saati : 22.00 – 1. Bölüm


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...