İletişim Başkanı Altun'un evinin fotoğraflarının çekilmesiyle ilgili soruşturma

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflarının çekilmesiyle ilgili CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş hakkında "özel hayatın gizliliğini ihlal" suçundan soruşturma başlattı.

NTV Haber 22.04.2020 - 10:31

İletişim Başkanı Altun'un evinin fotoğraflarının çekilmesiyle ilgili soruşturma

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş, dün İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un İstanbul Kuzguncuk'taki evinin önüne giderek fotoğraf çekmek istedi ve koruma polislerinin uyarısı ile bölgeden ayrıldı.

Altun'un eşi Fatmanur Altun olaya sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Fatmanur Altun, "Evinin ve ailesinin mahremine girildiğini, çocuklarının güven duygusunun paramparça edildiğini" yazdı.

Altun mesajında "Ben bir anneyim. Her anne gibi çocuklarımın ve ailemin güvende olduğunu hissederek yaşamak istiyorum. Tarifsiz üzgünüm" ifadelerini kullandı.

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş ise kaçak inşaat yapılıp yapılmadığını kontrol etmek istediğini ileri sürdü.

Gelişmeler üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı "özel hayatın gizliliğini ihlal suçundan" soruşturma başlattı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un avukatı, iddia ilk ortaya atıldığında "tahrifat ve tezviratı reddediyoruz" başlıklı bir açıklama yaparak söz konusu iddiaların asılsız ve gerçek dışı olduğunu vurgulamış ve suç duyurusunda bulunmuştu.

Açıklamada arazinin metruk ve mezbelelik halde olduğu sağlık ve güvenlik riski içeren arazi için Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün mart ayında ihale açtığına dikkat çekilmişti. Vakıflar Genel Müdürlüğü de "yasa dışı yapılaşma söz konusu değildir" açıklaması yapmıştı.

VİDEO: FAHRETTİN ALTUN'UN KİRALADIĞI ARSAYLA İLGİLİ İDDİALARI SANATÇI KOMŞULARI YALANLADI

Sayfa Yükleniyor...