İlk dil sürçmesi Kılıçdaroğlu'ndan

CHP lideri, Başbakan'ı eleştirirken "İspat edemezsen benim adımı yolsuzlukla anarsan a.. gerisini söylemeyeyim" dedi, miting alanında gülüşmeler oldu. Kılıçdaroğlu daha sonra ne demek istemediğini açıkladı.

25.04.2011 - 18:23

Türkiye tansiyonu yüksek bir seçim sürecine girerken, ilk dil sürçmesi de bugün yaşandı.

İkinci seçim mitingini Zonguldak'ta gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dil sürçmesine imza attı.

Miting konuşmasında Başbakan Erdoğan'ı eleştiren Kılıçdaroğlu'nun ağzından şu sözler döküldü: "Delikanlı adamsan istediğin televizyon kanalına gel, seninle hesaplaşalım. Nasıl bir yıkacağım seni, göreceksin sen. Recep Tayyip Erdoğan açık konuşabilir mi? Ben de biliyorum çıkamaz. Çıkması için mangal gibi bir yürek olması lazım. Var mı o yürek onda. Meydan okuyorum. Eğer bir toplu iğne ucu kadar yakınlarıma çıkar sağladığımı ispat edersen eyvallah. İspat edemezsen benim adımı yolsuzlukla anarsan a.. gerisini söylemeyeyim."

Mitingin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu'na konuşmanın devamı soruldu.

Bir gazetecinin, ''İspat edemezsen benim adımı yolsuzlukla anarsan a.. gerisini söylemeyeyim'' dediniz biz gerisini merak ettik, ne söyleyecektiniz?" şeklindeki sorusuna CHP lideri, şu yanıtı verdi: ''Aslında daha sert bir ifade kullanacaktım ama doğru olmayacağını düşündüm ve orada kestim."

"ŞUNU DEMEK İSTEMEDİM"
Kılıçdaroğlu, kısa süre sonra Anadou Ajansı'na, mitingdeki konuşmasının bir bölümünün bazı medya gruplarında farklı yorumlandığı açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu, ''Oradaki şey şuydu; siyaset adamlarının aslında birbirlerini eleştirirken daha dikkatli olmaları gerekir. Ama Başbakanın bana yönelik haksız eleştirilerine karşı şöyle bir ifade kullanmak istedim aslında; 'Herkes daha dikkatli olmalı, ayağını denk almalı' sözcüğünü kullanmak istemedim, orada kestim.

Nedeni de şuydu; siyasette sonuçta insanlar birbirlerinin yüzlerine bakarken haksız yere suçlama yapmamaları gerekir. Asıl şey buydu, ama bunu daha farklı bir şekilde yorumlamaları yanlış'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...