'İlk kez bu kadar fazla diyalog kullandım'

Nuri Bilge Ceylan gala gecesinden önceyse NTV'nin sorularını yanıtladı: ''Bir filmde ilk kez bu kadar fazla diyalog kullandım.''

Haberler 22.05.2011 - 10:54

'İlk kez bu kadar fazla diyalog kullandım'

Nuri Bilge Ceylan 2009 yılında En İyi Yönetmen seçildiği Cannes Film Festivalinde bu kez 'Bir Zamanlar Anadolu'da' filmi ile sahnedeydi.

Büyük ödül Altın Palmiye için yarışan filmin gala gecesine ilgi bir hayli büyüktü. Gösterim öncesinde Nuri Bilge Ceylan ve filmin başrol oyuncuları kırmızı halıda birlikte yürüdü.

Filmi izlemeye gelen sinemaseverler Nuri Bilge Ceylan ve oyuncular salona girdiği sırada ayağa kalkarak ekibi uzun süre alkışladı.

Nuri Bilge Ceylan gala gecesinden önce NTV'nin sorularını yanıtladı. Ceylan, bir filmde ilk kez bu kadar fazla diyalog kullandığını, bunun da kendisini zorladığını anlattı.

Başrollerini Yılmaz Erdoğan, Taner Birsel, Muammer Uzuner, Ahmet Mümtaz Taylan'ın başrollerde yer aldığı filmde bir doktor ve savcının 12 saate yayılan gerilimli hikayesi anlatılıyor.

Bu yıl 64.sü düzenlenen Cannes Film Festivali'nin kapanış töreni bu akşam 19.30'dan itibaren NTV'den canlı yayınlanacak.

Sayfa Yükleniyor...