İlk kez terör ayırdı

Tunceli’de halı sahada gerçekleştirilen terör saldırısında şehit olan komiser ve eşi için Malatya’da tören düzenlendi. Törenin ardından komiserin cenazesi Tekirdağ'a, eşinin cenazesi ise Ankara'ya gönderildi.

Anadolu Ajansı 05.09.2011 - 16:04

İlk kez terör ayırdı

Halı sahaya yapılan saldırıda şehit olan komiser Cem Kerman (27) ve öğretmen eşi Dilay Turan Kerman için Malatya'da tören düzenlendi.

Malatya Emniyet Müdürlüğü bahçesine düzenlenen törene Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük, Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, Malatya Valisi Ulvi Saran, Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, AK Parti Malatya milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Harun Ocaklı, Malatya Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Tunceli Emniyet Müdürü Ethem Yavaş, çok sayıda askeri personel ve şehit komiserin mesai arkadaşları katıldı.

Emniyet Genel Müdürü Kılıçlar, törende yaptığı konuşmada, polis teşkilatı olarak hukuk kuralları içinde mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.

Kılıçlar şöyle konuştu:

''Ancak sadece o silahı kullanan hainler değil, o silahı onun eline veren, onu dağa çıkaran, ona yardım ve yataklık edenler de mutlaka cezasını bulacaktır. Terörün amacı, geçmişi köklü bir miras üzerine oturan kardeşliğimizi, demokrasi kültürümüzü zedelemektir. Ancak şunu herkes iyi bilsin ki bu kardeşliğimizi kimse zedeleyemez.''

TAŞKESEN: BEDBAHTLAR İYİ BİLSİNLER Kİ...
Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen de terörün, hiç bir ışıltılı sloganın, hiç bir şatafatlı idealin, hiçbir mağduriyetin kamufle edemeyeceği kadar büyük bir insanlık suçu olduğunu vurgulayarak, ''Bu bedbahtlar iyi bilsinler ki insanlığa doğrultulan namlulardan, insan haklarına ve insanlık değerlerine ulaşılamaz'' diye konuştu.

Törene katılan 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük ise Emniyet Genel Müdürü Kılıçlar'a baş sağlığı diledi.

Törenin ardından şehit komiser Cem Kerman'nın cenazesi askeri uçakla Çorlu'ya, öğretmen eşi Dilay Turan Kerman'ın cenazesi de Ankara'ya gönderildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...