İlk savunma kahvaltıda

17 Aralık soruşturmasında adı geçen 4 eski bakan, önergelerin görüşüldüğü Meclis oturumu öncesinde AK Parti Genel Merkezi'ndeki kahvaltıda milletvekilleriyle bir araya geldi.

05.05.2014 - 21:22

İlk savunma kahvaltıda

AK Parti'nin 17 Aralık soruşturmasında adı geçen 4 eski bakan hakkındaki önergesi Meclis Genel Kurulu'ndaki görüşmelerin ardından yapılan oylamada kabul edildi.

Görüşmeler öncesinde AK Parti milletvekilleri genel merkezdeki kahvaltıda bir araya geldi.

Haklarında soruşturma önergesi verilen eski bakanlar, Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar ilk savunmalarını bu toplantıda yaptılar.

Edinilen bilgiye göre eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, adının karıştığı dosyayla ilgili takipsizlik kararı verildiğini hatırlattı.

Hakkındaki iddialar nedeniyle zor durumda kaldığını söyleyen Bayraktar'ın, sözlerini bitirdikten sonra gözlerinin dolduğu ve ağladığı öğrenildi.

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ise Rıza Sarraf'dan rüşvet olarak 700 bin liralık saat aldığı iddiasıyla ilgili bilgi verdi.

Saatin fiyatından bahsetmeyen Çağlayan, saatin parasını ödediğini ve bunun mal beyanında da yeraldığını anlattı.

Rıza Sarraf ile nasıl tanıştıklarını milletvekillerine anlatan eski İçişleri Bakanı Muammer Güler de hakkındaki rüşvet iddialarını yalanladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...