İlker Başbuğ: Adalet bu dünyada da oluyormuş

5 Ağustos 2013'te Ergenekon davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, kendi el yazısıyla açıklama yaptı. Başbuğ "Allah'ın adaleti bu dünyada da gerçekleşebiliyormuş. Mahkeme başkanı, üyeleri ve savcısı şimdi cezaevinde. Yaptıklarının hesabını verecekler" dedi.

NTV Haber 05.08.2016 - 19:27

İlker Başbuğ: Adalet bu dünyada da oluyormuş

5 Ağustos 2013'te Ergenekon davasında mahkeme, İlker Bağbuğ'a ömür boyu hapis cezası verdi. Başbuğ, Silivri Cezaevi'nde 22 ay hapis yattıktan sonra tahliye edildi. İlker Başbuğ kendisine verilen o ağır cezanın yıldönümünde el yazısıyla açıklama yaptı.

Açıklamasını sosyal medya hesabından yayınladı. Başbuğ, "95 yıl önce 5 Ağustos 1921'de TBMM Mustafa Kemal Paşa'ya başkomutanlık görevini verdi. Üç ay süre ile Mustafa Kemal, TBMM'nin sahip olduğu meşru yetkileri fiilen kullanabilecekti. Ne gariptir ki, veya kasıtlı olarak seçilerek, yine bir 5 Ağustos günü, 2013'de Türk milleti adına yargılama yaptığını utanmadan söyleyen bir cemaat mahkemesi TSK'ne iki yıl komuta eden bir komutana müeebbet hapis cezası verdi" dedi.

Başbuğ kendisine ceza veren mahkemeyi "Cemaat Mahkemesi" olarak tanımladı. Kendisine müebbet hapis verenlerin şimdi cezaevinde olduğunu söyledi. Başbuğ, "Allah'ın adaleti bu dünyada da gerçekleşebiliyormuş. Mahkeme başkanı, üyeleri ve savcısı şimdi cezaevinde.yaptıklarının hesabını verecekler" dedi.

Sayfa Yükleniyor...