'IMF'nin Türkiye'ye ihtiyacı var'

Başbakan Erdoğan, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Başkanı Christine Lagarde'nin ''Türkiye artık IMF'ye muhtaç değil ama IMF'nin Türkiye'ye ihtiyacı var'' dediğini belirterek, ''İşte Türkiye bu. İşte Türkiye bu seviyelere geldi'' dedi.

12.05.2012 - 15:34

'IMF'nin Türkiye'ye ihtiyacı var'

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yenişehir Stadı'nda düzenlenen partisinin Rize İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'nde, Rizelilere, Rize'nin tüm ilçelerine selamlarını iletti.

Dün İstanbul'da dünyanın en büyük şirketlerinin yöneticilerinin katıldığı Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı'nın yedincisinin gerekleştirildiğini, orada Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Başkanı Christine Lagarde ile görüştüklerini belirten Erdoğan, ''Sayın Lagarde ne diyor biliyor musunuz? 'Türkiye artık IMF'ye muhtaç değil ama IMF'nin Türkiye'ye ihtiyacı var' diyor. İşte Türkiye bu. İşte Türkiye bu seviyelere geldi. Bakınız iktidarı devraldığımızda Türkiye'nin IMF'ye borcu neydi? 23,5 milyar dolardı ama şu anda Türkiye'nin IMF'ya borcu ne biliyor musunuz? 2,3 milyar dolar. Yani 10 liradan 1 liraya düştü'' diye konuştu.

Yarın ''Anneler Günü''nün kutlanacağını hatırlatan Erdoğan, bütün annelerin ''Anneler Günü''nü kutladı. Erdoğan, ''Ayaklarının altına cennet serilmiş olan annelerimiz, Allah sizden de razı olsun, Rabbim yavrularınızı size, sizi yavrularınıza bağışlasın diyorum. Ben yarın anneler gününü ilk kez annemsiz yaşayacağım ama Rabbime hamdolsun, bu ilk Anneler Günü'nü annemin baba ocağında, ekmeğini yediği, suyunu içtiği, havasını soluduğu Rize'de, rahmetli annemin evinde geçiriyorum. Allah ondan ve hepinizin annelerinden razı olsun, mekanları inşallah cennet olsun. Annelere hepinizin annelerine uzun hayırlı ömürler niyaz ediyorum'' dedi.

Stadyumdaki ''İlklerin adamı, ilk Başkanlık size yakışır'', ''Gençlik sayende kulübede değil Başbakanım'', ''Rebbum seni korusun'', ''Rahat uyu Tenzile Ana. Yiğidin bize emanet'', ''Dik dur eğilme dindar nesil seninle'' pankartları dikkat çekti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...