İmkansız başlangıç, mükemmel suç

'Akıl Defteri', 'Kara Şövalye' gibi filmlerin yönetmeni Christopher Nolan'ın yeni filmi 'Inception' yakında gösterime giriyor.

13.05.2010 - 10:38

İmkansız başlangıç, mükemmel suç

Son yılların önemli yönetmenlerinden Christopher Nolan, yeryüzünün heryerinde ve rüyaların mahrem ve sonsuz dünyasında gezinen 'Başlangıç/ Inception'la geri dönüyor.


'Following', 'Memento/ Akıl Defteri', 'Batman Begins', 'The Prestige/ Prestij' ve 'Kara Şövalye' gibi çok başarılı filmleri yöneten Nolan, üçüncü 'Batman' filminden önce potansiyel kült bir filme daha imza atıyor.

Dom Cobb çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur.

Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.

Başrollerinde üç kez Oscar adayı olan Leonardo DiCaprio'nın yanı sıra Ken Watanabe, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Ellen Page, Tom Hardy, Cillian Murphy, Tom Berenger ve usta aktör Michael Caine'nin yer aldığı 'Inception'ın senaryosu da Nolan'a ait.

Nolan’ın kamera arkası ekibinde ise üç kez Oscar’a aday gösterilen görüntü yönetmeni Wally Pfister (“The Dark Knight,” “The Prestige,” “Batman Begins”), yapım tasarımcısı Guy Hendrix Dyas, editör Lee Smith, kostüm tasarımcısı Jeffrey Kurland ve özel efektler süpervizörü Chris Corbould yer alıyor.

Filmin müzikleri ise Oscar ödüllü besteci Hans Zimmer tarafından yapıldı.

Tüm dünyada 16 Temmuz'dan itibaren vizyona girecek olan filmin Türkiye gösterim tarihi 30 Temmuz.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...