'İmralı'ya yakınlık eski, şuursuzluk yeni'

İmralı ile görüşmeler konusunda konuşan MHP Lideri Bahçeli, ''AKP'nin İmralı canisine yakınlığı yeni değildir. Yeni olan Başbakan'ın şuursuzluğudur'' dedi. Bahçeli, ''Ben de İlker Başbuğ'u Silivri'de ziyaret edeceğim'' diye konuştu.

08.01.2013 - 11:05

'İmralı'ya yakınlık eski, şuursuzluk yeni'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

''MHP, gücüyle Türkiye'ye ve Türk milletine sahip çıkacaktır'' diyen Bahçeli, İmralı ile görüşmeler konusuna ilişkin şunları söyledi:

''Türkiye'nin yıkılması için psikolojik altyapı hazırlanacak. Türkiye'nin üniter yapısı değiştirilecek. AKP'nin İmralı canisine yakınlığı yeni değildir. Yeni olan Başbakan'ın şuursuzluğudur. Başbakan pazarlık masasına oturarak Türk milletinin geleceğiyle kumar oynamaya başlamıştır. PKK'nın bir numaralı faili siyasetçi mertebesine çıkarılmaktadır. Obama'nın 2009'da yaptığı konuşması AKP'ye görev ve ödev olarak yansımış yeni bir sürecin başlangıcı olmuştur. Çözüm öneriniz nedir, çıkıp millete açıklayın. Bizim çözüm önerimiz belli, PKK adalete hesap vermeli.

PKK ile pazarlıkların birincisi 1 Ağustos 2009'da başlamıştır. Mehmetçiğin kanını döken insanlık düşmanları Habur'da davul zurna ile karşılanmıştır. Katillerin arkadaşları can almaya devam etmiştir. PKK'nın fendi AKP'yi ne hazindir ki yenmiştir. Kandil şebekesi, AKP'yi tuş etmiştir.

Parti olarak İmralı canisi ile görüşmeleri gündeme getirdiğimizde Başbakan bize hakaret etmiştir. Başbakan 2010 yılında bize, 'Bizim PKK ile bir araya geldiğimizi söyleyen şerefsizler bunun hesabını verecekler. Biz hiç bir zaman PKK ile görüşme yapmayız' demiştir.

Sonra sözlerini değiştirip korkup suçu devletin üzerine atmıştır. Bizi parti olarak "şerefsiz" olarak nitelendirme terbiyesizliği yapmıştır. Ama yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Şimdi soruyorum PKK ile görüşme yapmadınız mı? Şimdi soruyorum şerefsiz kimdir? Şerefsizlik kimin payına ve hanesine düşmüştür. Gelin Başbakan bolca bonusu toplayan şerefsizlik mevzusunu kapatalım. Sana da bir özür dileme borcu düşsün.''

BAHÇELİ, BAŞBUĞ'U ZİYARET EDECEK
MHP Lideri Bahçeli, Silivri'ye giderek Ergenekon tutuklusu eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'u ziyaret edeceğini belirtti.

Bahçeli, ''Madem İmralı'ya ziyaret sıklaşmıştır, terörist başına gitmek kutsallaşmıştır. O İmralı teröristi sizin olsun. Ben de Silivri'ye gidip terörle mücadelede muazzam bir görev yapmış İlker Başbuğ ile en kısa sürede kucaklaşacağım'' dedi.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...