CHP Sözcüsü Tezcan: İmza toplanırsa kurultay olur, toplanmazsa mesele biter

NTV yayınında konuşan CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, kurultay tartışmalarına ilişkin, ''İmza toplanırsa kurultay olur, toplanmazsa bu mesele biter'' ifadelerini kullandı.

Haberler - ntv.com.tr 06.07.2018 - 11:46 | Son Güncelleme : 06.07.2018 - 12:23

CHP Sözcüsü Tezcan: İmza toplanırsa kurultay olur, toplanmazsa mesele biter

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, NTV'de kurultay tartışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Olağanüstü kurultayın parti için sağlıklı bir geçiş süreci olmayacağını söyleyen Tezcan, açıklamaları nedeniyle Muharrem İnce'nin hedef tahtasına konmasının doğru olmadığını da dile getirdi.

Bülent Tezcan, özetle şu ifadeleri kullandı:

''Seçimden sonra kurultay atmosferi içerisinde muhasebe yapmaya kalktığınızda ve geleceğe hazırlanmaya kalktığınızda seçimi değerlendirmeye kalktığınızda bir rekabet ortamında değerlendiriyorsunuz. Birileri diyor ki yönetim gitsin, yönetim diyor ki yahu bütün kusur bende değil ki yani hep beraber bunu değerlendirelim. Bir tartışma ortamında sakin kafayla herkesin oturup gerçekleri masaya sermesi pek mümkün olmuyor. Kurultay olabilir olağanüstü kurultaylar yapılabilir ama seçim sonrasında böyle tablolarda olağanüstü kurultay ortamının partiye sağlıklı bir geçiş süreci olmadığını düşünüyorum. İmza toplanırsa kurultay olur çözülür imza toplanmazsa bu mesele biter herkes yerel seçimlere hazırlanır.

Şu anda yapılacak şey tıpkı seçimlerden önce olduğu gibi genel başkan nasıl bütün kadroları niteliklerine göre değerlendirdiyse bundan sonraki süreçte de böyle yürümektir. Kurultay istedim demiyor ama örgüt gereğini yapar diyor. Bu bir kurultay talebidir. Çok açık. Bence uygun olmamıştır ama bunun üzerinden bütün bir kampanya dönemince mücadele eden bir arkadaşımızı partimizin içerisinde uzun yıllar emek vermiş bir arkadaşımızı böyle dedi diye kalkıp da hedef tahtasına koymak da doğru olmaz.''

Sayfa Yükleniyor...