Fadıl Akgündüz: 'İmza' otomobil fabrikasını birileri engelledi

Siirt bağımsız milletvekili adayı Fadıl Akgündüz, düzenlenen mitingde, 1999 yılında yapmayı planladığı ilk yerli otomobil fabrikasının birileri tarafından engellediğini söyledi. Akgündüz ayrıca, İbrahim Hakkı Hazretleri'nin 6, İsmail Fakirullah Hazretleri'nin ise 8'inci kuşak torunu olduğunu ileri sürdü.

DHA 05.06.2015 - 05:56

Fadıl Akgündüz: 'İmza' otomobil fabrikasını birileri engelledi

SİİRT - Bağımsız milletvekili adayı Fadıl Akgündüz, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingle Siirtliler'e hitap etti.

Miting alanına bir otomobil getiren ve daha sonra anlattığı fıkranın ardından kaside okuyan Akgündüz, ilginç açıklamalarda bulundu.

Yaklaşık 2 bin kişinin toplandığı meydanda konuşan Fadıl Akgündüz, Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin 6'ıncı, İsmail Fakirullah Hazretleri'nin de 8'inci kuşak torunu olduğunu ileri sürdü.

Akgündüz, "Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değil" düşüncesiyle doğuya hizmet etmeye çalıştığını ifade etti.

Siirt'te 1999 yılında yapmak istediği yatırımların hükümet tarafından engellendiğini, ilk yerli otomobil olmasını planladığı 'İmza' otomobil fabrikasının yarım kalan çalışmalarını tamamlayarak halka iş ve aş sağlayacağını anlatan Akgündüz, yatırımların hükümet tarafından engellendiğini ima etti.

Akgündüz, "Arabamızı getirdik, yakında fabrikamızı da kuracağız. Beni meclise gönderin, meclis renklensin ve yatırımlarımı daha rahat yapayım. Bugüne kadar
burada yaptığım tüm yatırımlar, birileri tarafından engellendi ve engellenmeye devam ediliyor. Ancak bunlar bizi yıldırmayacaktır ve yatırım yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Siirt halkının kendisine destek vermesi ile birlikte Siirt'te 'İmza' otomobil fabrikasını kuracağını belirten Akgündüz, "Arabayı getirdik, bu model Avrupa modelidir ve bu arabayı Siirt'te üreteceğiz. Hem de çok ucuza satacağız. Size söylediğim sürprizim bu arabaydı. Bunun yanında ise binlerce insanımıza iş imkanı sağlayacağım" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...