NTV

İnce: 'Evet' deyince sen olmayacaksın

DHA

Türkiye

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 16 Nisan'da sandıklardan 'Evet' çıkması durumuna “Başbakan Binali Yıldırım” diye birinin de kalmayacağını belirterek, “Feda olsun Binali’ diyor. Yahu babanın dükkanı mı Başbakanlık?" dedi.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde düzenlenen toplantıda 15 Nisan referandumu için “hayır” oyu istedi.

Babasının ölüm yıldönümü olduğunu hatırlatan İnce, "Şimdi size soruyorum; zenginin çocuğu milletvekili olacak, garibanın, fakirin çocuğu da El Bab'da, Suriye'de şehit olacak. Yok böyle bir şey" dedi.

Referandumda “Evet” çıkması durumunda Başbakan Binali Yıldırım’ın da kalmayacağını söyleyen Muharrem İnce, şöyle konuştu:

"Başbakan herhalde anlayamamış ki çıkıp meydan meydan gezip 'evet deyin' diyor. 'evet' deyince sen olmayacaksın. 'Feda olsun Binali' diyor. Yahu babanın dükkanı mı Başbakanlık? FETÖ'den tutuklu general, hakim, savcı, öğretmen, hemşire, baklavacı, polis, davulcu, zurnacı var. Bir tek milletvekili yok size inandırıcı geliyor mu? Böyle bir şey olabilir mi? Demek ki milletvekillerini koruyorlar."

ETİKETLER