İnce: Her darbe CHP'ye karşı yapılmıştır

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Her darbe Cumhuriyet Halk Partisi'ne karşı yapılmıştır. 1960'da darbe yapılmasaydı herkes çok iyi biliyor ki yapılacak ilk seçimde CHP iktidara geliyordu" dedi.

Anadolu Ajansı 01.12.2013 - 17:37

İnce: Her darbe CHP'ye karşı yapılmıştır

Muharrem İnce, Suluova ilçesinde partililerle bir araya gelerek sohbet etti. Daha sonra Merzifon ve Gümüşhacıköy ilçelerinde, partisinin aday tanıtım toplantılarına katılan İnce, Gümüşhacıköy'de bir düğün salonunda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin en güvenilen kurumunun ÖSYM olduğunu, ancak her sınavda hırsızlık olduğu için artık bu kuruma kimsenin güvenmediğini savundu.
      
'İŞKENCEYİ BİZ GÖRDÜK'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'yi "darbeci" diye nitelediğini iddia eden İnce, şunları kaydetti:
      
"Her darbe Cumhuriyet Halk Partisi'ne karşı yapılmıştır. 1960'da darbe yapılmasaydı herkes çok iyi biliyor ki yapılacak ilk seçimde CHP iktidara geliyordu. Bunu engellemek için yaptılar. 80 darbesini de bunun için yaptılar. 80 darbesinde 650 bin genci gözaltına aldılar. Solcuları gözaltına aldılar. Ülkücüleri gözaltına aldılar. İşkenceyi biz gördük."
     
İnce konuşmasının ardından Gümüşhacıköy Belediye Başkan Adayı Zehra Özyol'a, Gümüşhacıköy kadınlarının yardım etmelerini istedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...