CHP milletvekilleri yol geçeceği için tartışmalar yaşanan ODTÜ’ye giderek açıklama yaptı.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in itiraz süresi dolmadan bayram tatilinde ODTÜ'yü talan ettiğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yol medeniyettir, yol için cami bile yıkarız" ifadesini kullandığını belirten İnce, şöyle konuştu:

"Başbakan bizim şunu unuttuğumuzu sanıyorsun: Sen geçmişte AVM için de cami yıkmıştın. Biz bunu unutmadık. Başbakan'ın yol konusundaki bilgisinin ne kadar cahilce ne kadar sığ olduğunu hep beraber gördük.

Ramazan günü suyu yüzü hürmetine PKK'ya sabrediyorum diyenler bayramın hürmetine ormana, yeşile ve doğaya sabredememiştir. Herkes bilir ODTÜ'ye 500 puanla girilir. Başbakan ve Melih Gökçek 500 iş makinesiyle, dozerle ve kamyonla girmiştir.”

Büyükşehir Belediyesi'nin otobüs seferlerini iptal ederek öğrencileri cezalandırdığını söyleyen İnce, ODTÜ'lülere paso verilmediğini de savundu.

GÖKÇEK İÇİN PARA TOPLADILAR
Öte yandan, ODTÜ kampüsünde toplanan bir grup öğrenci, Eskişehir yolu üzerindeki A1 kapısının önünde basın açıklaması yaptı.

Gökçek'e verilmek üzere kendi aralarında topladıkları parayı, kutularda A1 kapısına bırakan öğrenciler, kampüse döndü.