İnce: Vefa olsa İnönü’ye dua ederlerdi

İnönü ailesinin mezarını ziyaret ederek dua okuyan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, ''Bunlarda birazcık vefa olsaydı günde beş vakit İnönü'ye, Atatürk'e, CHP'ye dua ederlerdi'' dedi.

Anadolu Ajansı 22.12.2012 - 16:54

İnce: Vefa olsa İnönü’ye dua ederlerdi

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Malatya Sancaktar Mezarlığı'ndaki ''İnönü Aile Mezarlığı''nı ziyaret ederek dua okudu.

İnce, daha sonra CHP Malatya İl Başkanlığı'nca Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen ''İsmet İnönü ve Demokrasi'' konulu anma programına katıldı.

İnce, yaptığı konuşmada, İsmet İnönü'ye yönelik yapılan eleştirilere değinerek, ''Bunlarda birazcık vefa olsaydı. Günde beş vakit İnönü'ye, Atatürk'e, CHP'ye dua ederlerdi'' diye konuştu.

‘ASKER KENDİNİ KURTARAMIYOR’
''Bu ülkenin adliyesi, zaptiyesi, tıbbiyesi zaptedilmiştir'' diyen İnce, şöyle devam etti:

''Ama merak etmeyin 1919 şartlarından nasıl çıktıysak, bundan da öyle çıkacağız. Başka kurtarıcı falan aramayın. 'Askerler gelsin, darbe yapsın, bizi de düzlüğe çıkarsın', yok öyle bir şey. Askerler kendini kurtaramıyor seni nereden kurtarsın. Sen kurtaracaksın sen.''

Anma programına, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İl Başkanı Enver Kiraz, bazı belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...