İncekara'ya eğitimcilerden tepki

Çocuklara yönelik şiddetin öğretmenlerden kaynaklandığını savunan AK Parti'li Halide İncekara'ya eğitimcilerden tepki geldi. Türk Eğitim Derneği ile Eğitim Sen genel başkanları İncekara'nın üslubunun saldırganlık içerdiğini savundu.

NTV Haber 15.12.2010 - 10:22

AK Parti milletvekili Halide İncekara, çocuklara yönelik şiddetin önlenmesi için düzenlenen toplantıda konuştu.

Öğretmenlere yönelik sözleri zehir zemberek oldu. Öğretmenleri, idelojilerine göre ayrışmakla ve şiddetle suçladı.

İncekara, "Sendikaları ayrı olduğu için çaydanlıkları ayrı olan öğretmenleri görün. Öğretmenler odasında çaydanlıkları ayrı olan öğretmenlerin sınıfa girdiğinde çocuğa şiddet uygulamayacağını düşünmek mümkün mü?" diye konuştu.

AK Parti'li Halide İncekara'nın öğretmenlere yönelik sert eleştirilerine eğitimcilerden tepki gecikmedi.

Türk Eğitim Derneği Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, "Sayın milletvekilinin yaptığı böyle anlaşılmaz bir açıklama üzerine yorum yapmaktan utanıyorum. Bir milletvekilinin demokrasiyi bilmesi ve hazmetmesi gerekir, demokrasi tek tip sendika değildir. Devletin asıl vazifesi 21. yüzyıl öğretmenlerinin imkanlarını geliştirmektir. Onları suçlamak değildir." diye konuştu.

Halide İncekara'nın öğretmenlerin öğrencilere fiziki şiddet uyguladığına ilişkin verdiği örnek de tartışma yarattı.

Eğitim Sen Başkanı Zübeyde Kılıç, "Türkiye'nin değişik bölgelerinde yüzlerce okul dolaştım böyle bir vakayla karşılaşmadım. Üslubu saldırganlık, aynı zamanda tahammülsüzlük, hak ve özgürlüklere yönelik bir saldırı içeriyor." dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...