Independent: Türkiye'de ev alın

İngiliz Independent gazetesi, "Türkiye emlak yatırımı için çok kârlı" yorumunu yaptı.

07.01.2013 - 12:42

Independent: Türkiye'de ev alın

Independent gazetesinin emlak sektöründe yıldızı parlayan ülkelerle ilgili yaptığı haberde, Türkiye'nin büyüyen ekonomisiyle ve uygun emlak fiyatlarıyla kârlı yatırım fırsatları sunduğunu yazdı.

Haberde Polonya, Türkiye ve Karadağ 'yükselen yıldızlar' olarak adlandırılırken, Türkiye oturma izni olmayanlar için emlak alımında 'yükselen yıldız' seçildi.

AVRUPA'YA GÖRE UCUZ
Ülke ekonomilerinin emlak sektörüne etkilerinin de anlatıldığı haberde Türkiye için, "Büyüyen ekonomi var, emlak fiyatları Avrupa'ya göre ucuz, emlak yatırımı kârlı ve yabancılar için mülk alım kuralları gevşetildi" yorumları yapıldı.

Haberde İngiltere'de konut fiyatlarının durgun olduğu ancak Sterlin'deki yükselişle birlikte yurtdışında yatırımın daha kârlı olabileceğine ve Euro Bölgesi'nin yabancılar için fırsatlar yarattığına da değinildi.

İspanya'da kriz dolayısıyla konut fiyatlarının düştüğüne işaret edilen haberde, Fransa'nın düşük faiz oranlarının cezbedici olduğuna ve İtalya'daki durgunluğun fiyatları indirebileceğine vurgu yapıldı. Haberde Karayipler ve Florida konut alımı için cazip yerler arasında sayılırken; Polonya, Türkiye ve Karadağ'ın ise emlakta yükselen yıldızlar olduğuna dikkat çekildi.

İSTANBUL'A VURGU YAPILDI
Gazetenin haberinde özellikle İstanbul'a yer verildi.

İstanbul'un ülkedeki toplam ticaretin yüzde 55’ini karşıladığına ve nüfusunun yüzde 16'sının ev sahibi olduğuna dikkat çekilerek, yatırım yapılması durumunda İstanbul'un kiralamaya yönelik büyük fırsatlar sunacağı belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...