Indigo'dan dansa davet

The Magician, Adana Twins ve Aeroplane gibi isimleri ağırlayan Indigo, etkinliklerine Kraak&Smaak, Stacey Pullen, Amirali ve Noze ile devam ediyor.

08.11.2012 - 11:07

Indigo'dan dansa davet

Indigo, Kasım ayındaki etkinlikleriyle elektronik müzik tutkunlarına adeta bir müzik ziyafeti çekerek yeni sezonda da hız kesmeden ilerliyor.

House, tech-house, techno gibi türlerin yanına disco, nu disco, indie, electro-rock gibi türler de eklenerek geniş bir müzik yelpazesi elektronik müzik severleri bekliyor.

KRAAK&SMAAK (Jalapeno) - 9 KASIM Cuma
Indigo, Hollandalı üç arkadaşın bir araya gelmesiyle şimdiye kadar gördüğümüz en eğlenceli sahne performansını ağırlamaya hazırlanıyor. Hollanda alternatif elektronik müzik sahnesinin Money in the Bag isimli liste başı parçalarının yanında "Do you Dream" ve "She is gone" gibi remixleriyle de gönlümüzü fetheden iddiasız ve basit ritimlerle ne kadar eğlenceli bir müziğin ortaya çıkabileceğini hepimize gösterdi. Hiç durmadan dans edeceğiniz ve üstüne üstlük bunu yaparken sizi hiç yormayacak bir geceye hazır olun.

STACEY PULLEN (Black Flag) - 10 KASIM Cumartesi
Amerikan elektronik müzik endüstrisinin doğduğu şehir olan Detroit’in yeni dalga prodüktörlerinden olan Stacey Pullen, Derrick May, Juan Atkins ve Kevin Saunderson gibi bu sahnenin kült elektronik müzik ustalarını feyz alarak, karakteristik Detroit techno dokusu ve atmosferik seslerden ilham alıyor.

Stacey Pullen Stacey Pullen

Turne yoğunluğu onu şehrinden uzak tutsa da akıcı setleriyle dinleyenlerini oraya götürüyor.

Indigo’da gelecek hafta sonu:
AMIRALI live (Crosstown Rebels) - 16 Kasım Cuma
Kanada’nın yeni tech-house yıldızı Amirali, tıpkı Aralık ayında yine Indigo’da izleyeceğimiz Art Department gibi senenin en hip plak şirketi Crosstown Rebels çıkışlı.

Sadece canlı performansını sergilediği turne programına bu sene Indigo’yu dahil eden Amirali, elektronik müziğe yeni bir soluk getiriyor.

NOZE live (Get Physical) - 17 Kasım Cumartesi
Electro, house ve disco müziğin en önemli ikililerinden Noze canlı şovlarıyla Indigo’da sahne alacak.

Bu yılın en çok konuşulan isimlerinden olan Ornette için yaptıkları, muhteşem remix çalışması ‘Crazy’ ile Nicolas Sfintescu ve Ezechiel Pailhes oluşan Noze’yi liste başına oturdu, günümüz elektronik müzik anlayışına getirdikleri ‘avant-garde’ yaklaşım ile bu yılın en çok konuşulan isimlerinden. Etkileyici sahne performanslarının yanı sıra Get Physical etiketli son albümleri ‘Songs On The Rocks’ ile apayrı bir kulvarda seyreden Noze abstract electro ve house türevlerini, kendilerine has tınıları içersinde sentezliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...