Hekimbaşı'daki Kocatepe Mezarlığı'ndan silah sesi duyulması üzerine Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri, hızla olay yerine gitti.

Polis ekipleri, Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu üyesi Metin Çilingir'i, babası Hüseyin Çilingir'in mezarı başında, silahla başından yaralı olarak buldu.

Durumu ağır olan Çilingir, olay yerine çağrılan ambulansla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Çilingir kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Bu arada mezarlıkta, Çilingir'e ait silah, gözlük ve bir şapka da olduğu görüldü.

Bu arada, hastanede bulunan Çilingir'in ağabeyi Mahmut Çilingir, kardeşinin bu sabah resmi nikahlı eşini, oğlunu ve kendisini arayarak bütün aile üyelerini Hekimbaşı Kocatepe Mezarlığı’na çağırdığını anlattı. Burada babalarının mezarı başında birlikte dua ettiklerini belirten Çilingir, kardeşinin daha sonra kendilerine ''Siz gidin, ben avukatımı arayıp polise teslim olacağım'' dediğini ve kendilerinin mezarlıktan çıkmaya başladıklarını söyledi.

Mahmut Çilingir, mezarlıktan çıkmak üzereyken de, silah sesini duyduklarını ve kardeşinin intihara teşebbüs ettiğini anladıklarını belirtti. 

Metin Çilingir, aynı kooperatifte görevli, 2 yaşındaki oğlunun annesi ve bir süre birlikte yaşadıktan sonra ayrıldığı Arzu Yıldırım'ı, dün sabah Atatürk Mahallesi Mandıra Caddesi'nde silahla öldürdüğü gerekçesiyle aranıyordu.

Yıldırım'ın, ayrıldığı Metin Çilingir'in kendisini tehdit ettiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunduğu da ortaya çıkmıştı.