Dışişleri Bakanlığı'ndan İngiltere'deki patlamaya ilişkin açıklama

İngiltere'de 22 kişinin hayatını kaybettiği patlamaya ilişkin Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İngiltere'deki terör saldırısını şiddetle kınıyoruz" denildi.

NTV Haber 23.05.2017 - 10:32 | Son Güncelleme : 23.05.2017 - 11:41

Dışişleri Bakanlığı'ndan İngiltere'deki patlamaya ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanlığı, İngiltere'nin Manchester kentinde düzenlenen terör saldırısını kınadı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Birleşik Krallık'ın Manchester kentinde gece meydana gelen, çok sayıda ölü ve yaralının olduğu terör saldırısının kuvvetle kınandığı bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İnsanlıktan çıkmış varlıkların ve odakların düzenlediği bu tür kalleşçe saldırıların vahşeti ile acısını maalesef çok iyi bilip hisseden ülkemiz ve halkımız adına Birleşik Krallık ile halkına en derin taziyelerimizi sunuyoruz.

Terör belasına karşı bu belayı üreten her türlü çevrenin kökünü her yerden kazımak için yakın dostumuz ve müttefikimiz Birleşik Krallık'la birlikte yürüte geldiğimiz kararlı ve etkin mücadeleyi, omuz omuza sürdürmeye devam edeceğiz. Manchester'daki kalleş saldırıya vereceğimiz en iyi ortak cevap bu olacaktır."

KONSER ALANINDA PATLAMA

TWITTER'DAN TAZİYE

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da İngiltere'nin Manchester kentinde bir konser salonunda düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için İngiltere'ye başsağlığı diledi.

Çavuşoğlu, taziye mesajını Twitter hesabından paylaştı. Bakan Çavuşoğlu, "Manchester'daki terör saldırısını kınıyor, İngiliz hükümetine ve halkına başsağlığı diliyorum" ifadesini kullandı.

"VAHŞETE KARŞI ORTAK MÜCADELEMİZ SÜRECEK"

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik de konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Saldırıyı lanetlediklerini söyleyen Çelik, "Terörün dini, dili, ırkı, ülkesi yoktur" dedi. Çelik, "Bu vahşete karşı ortak mücadelemiz sürecek" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU: SALDIRIYI LANETLİYORUM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dan da terör saldırısına kınama geldi. Twitter'dan açıklama yapan Kılıçdaroğlu, terörün bir kez daha masum insanların yaşam tarzını hedef aldığını belirtti ve "Manchester'deki saldırıyı lanetliyor ve İngiliz halkına başsağlığı diliyorum" ifadesini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...