İnovasyonda büyük ödül Turkcell'in

Turkcell'in ARGE ve inovasyon üssü Turkcell Teknoloji, İstanbul Sanayi Odası (İSO) İnovasyon Büyük Ödülü'nü kazandı.

Haberler 18.12.2011 - 12:38

İnovasyonda büyük ödül Turkcell'in

Turkcell'den yapılan açıklamada, 'de yerleşik sanayi kuruluşlarına yönelik olan İSO İnovasyon Ödülleri'nin ikincisinin, İSO 10. Sanayi Kongresi ve İnovasyon Sergisi kapsamında gerçekleştirildiği kaydedildi.

İstanbul Sanayi Odası'nın ''İnovasyonu içselleştirilmiş ve katma değeri yüksek, inovatif ürünler ve süreçler ile kanıtlanan bir iş yapış tarzını geliştiren, sürdürülebilir rekabet avantajına ulaşan başarı örneğine verilen ödülü'' olan İnovasyon Büyük Ödülü'nü Turkcell Teknoloji Genel Müdürü Semih İncedayı'nın aldığı bildirildi.

Semih İncedayı, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, şunları ifade etti:

''2007 yılında Turkcell'in, telekom ve bilgi teknolojileri alanında uzmanlaşmış mühendis kadrosunu bir çatı altında toplamış ve teknoloji şirketi olma yolunda en önemli atılımı gerçekleştirmiştik. Kısa zamanda çok mesafe kat ettik. 400'ün üzerinde Türk mühendisin çalıştığı Turkcell Teknoloji bugün gerek patent sayısı gerekse imza attığı yenilikçi uygulamalarla dünya devlerinin örnek gösterdiği bir şirket haline geldi. Turkcell'in ekosisteminde yer alan firmalarla birlikte büyüyor ve küresel rekabette her geçen gün daha dikkati çekici bir konuma geliyoruz.''

Sayfa Yükleniyor...