İnsan Hakları Komisyonu'nda kavga

Suriye fotoğraflarının tartışıldığı Meclis İnsan Hakları Komisyon'unda, AK Parti'li Mehmet Metiner ile CHP'li Veli Ağbaba birbirlerine su dolu pet şişe fırlattı.

Haberler - NTV Haber 29.01.2014 - 12:41

İnsan Hakları Komisyonu'nda kavga

Meclis'teki gerginlik bu kez İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'na sıçradı.

İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'nda, Suriye'de ortaya çıktığı iddia edilen 55 bin fotoğrafla ilgili kınama bildirisi gündemdeydi. Bildiriyi eleştiren CHP'li Veli Ağbaba ile AK Parti’li Mehmet Metiner arasında kavga çıktı. Kavga sırasında Metiner, Ağbaba'ya su şişesi fırlattı.

Bildiri hakkında söz alan CHP'li Veli Ağababa, Suriye'de dökülen kanla ilgili olarak hükümetin de sorumlu olduğunu söyledi. Bu sözler komisyonda tansiyonu yükseltti. İktidar partisi milletvekilleri Ağbaba'ya müdahale etti.

Bu sırada Ağbaba ile Adalet ve Kalkınma Partili Mehmet Metiner arasında ağız kavgası başladı. Kavga, Metiner'in su şişesi fırlatmasıyla büyüdü. Veli Ağbaba da Metiner'e su fırlatarak karşılık verdi. Kavga diğer vekillerin araya girmesi ile son buldu.

Komisyona verilen aranın ardından 55 bin fotoğrafla ilgili olarak, Suriye yönetimini kınayan bildiri komisyonda kabul edildi.

Sayfa Yükleniyor...