Internet Explorer 8 hazır

İnternet tarayıcısı pazarının lideri konumunda olan Microsoft Internet Explorer 8'in hatadan arındırılmış son sürümü hazır.

19.03.2009 - 11:46

Internet Explorer 8 hazır

Masaüstü yazılım devi Microsoft, 13 Ocak'ta kullanıma sunduğu Internet Explorer 8'in son kullanıcıya sunulacak şekline en yakın sürümünün (Release Candidate / Yayın Adayı) yakında sunuculardan kaldırılacağını ve yazılımın son sürümünün yüklenebilir hale geleceğini bildirdi.

Firmanın yayınladığı basın bültenine göre, yazılımın yeni sürümü www.microsoft.com/ie8 adresinden indirilebilir. 25 Farklı dilde kullanılabilecek yeni sürüm, Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7'nin içinde entegre olarak bulunuyor. Yazılım yaklaşık bir yıldır kullanıcılar tarafından test edilebiliyordu.

Microsoft'un tarayıcı pazarında %70'lik ezici bir üstünlükle liderliği elinde bulunduran tarayıcısı Internet Explorer'ın yeni sürümünde, çevrimiçi tehlikelere karşı kullanıcının daha etkin korunmaya sahip olması hedefleniyor. NSS Labs tarafından yapılan bir analizde, IE 8'in pazarda bulunan diğer tarayıcılara göre zararlı sitelere karşı 2 ve 4 kat arasında değişir oranlarda daha fazla koruma sağlıyor.

Yapılan açıklamaya göre IE 8, gündelik işlemleri daha hızlı hale getirecek. Yeni yazılımda bulunan "Accelerators" (Hızlandırıcılar), Live Search gibi web tabanlı servislerin daha hızlı çalışmasına olanak tanıyacak. Web Slices adı verilen özellik ise İnternet siteleri üzerinde bulunan kutu biçimindeki bilgi alanlarının izlenmesini daha kolay hale getirecek.

Yeni yazılım, Arapça, Çince, Çekçe, Danca, Hollandaca, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, İbranice, Macarca, İtalyanca, Japonca, Korece, Norveççe, Portekizce, Lehçe, Rusça , İsveççe İspanyolca ve Türkçe olarak kullanıma sunulacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...