İnternetten kumara operasyon

Şişli'deki 5 ayrı adreste merkezi İsrail'de bulunan sisteme bağlı bilgisayarlarda internet üzerinden kumar oynattıkları iddia edilen mekan sahipleri 1'i kadın 5 kişi, gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı 25.12.2010 - 12:15

Mart ayından itibaren çalışma yürüten İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Şişli'de belirlenen 5 adreste internet üzerinden kumar oynatıldığı bilgisine ulaştı.

Geniş çaplı inceleme ve araştırmalar sonucunda söz konusu bilgisayarlarda kullanılan kumar programının ''Avi'' lakaplı İsrail vatandaşı Avraham T. tarafından üretildiği, bu adreslerdeki bilgisayarlara hafıza kartları ile yüklendiği, İsrail'deki merkeze bağlanan bilgisayarlarda internet üzerinden bu şekilde kumar oynatıldığı belirlendi.

Önceki gün söz konusu adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda, kumar oynattıkları iddia edilen mekan sahipleri şüpheliler İsmail D, Sedat D, Salih Ş, Gönül H. ve Abdülaziz T. gözaltına alındı.

Operasyonlarda 50 adet hard disk, 34 adet hafıza kartı, 13 adet dijital anahtarlık, 2 adet de post cihazı ele geçirildi.

Şüphelilerin, İsrail'deki ana server sahibine düzenli bir şekilde elde edilen paralardan yüzde 25'ini aktardığı ileri sürüldü.

Konuyla ilgili 3 Aralık’ta düzenlenen operasyonda da İsrail vatandaşı Avraham T, Levent'te bir alışveriş merkezindeki ''Gymon elektronik atari yazılımı şirketi''nde, olaya karıştığı belirtilen diğer 6 kişi de belirlenen adreslerde gözaltına alınmıştı.

Emniyette işlemleri tamamlanan 5 kişi, adliyeye sevk edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...