İntihar etmeden önce Facebook'a yazdılar

8’inci sınıf öğrencileri 14 yaşındaki N.F. ile E.Ç. Eskişehir'de sulama kanalına atladı. E.Ç. çevredekiler tarafından kurtarılırken, N.F.'nin cesedine ulaşıldı.

17.04.2014 - 10:18

İntihar etmeden önce Facebook'a yazdılar

Şehit Barış Öztürk Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencileri olan N.F. ile E.Ç., ’Mutlu değiliz’ yazılı not yazıp, içerisinde defter ve kitapların olduğu okul çantaları ile montlarını su kıyısına bıraktıktan sonra, sulama kanalına atladı. Suda çırpınan kızları gören çevredekiler kanala doğru koştu. Kızlardan E.Ç.’yi köprü yakınında sudan çekip alarak dışarı çıkardı. Akıntıda çırpınan N.F. ise kısa süre sonra gözden kayboldu.

Kurtarılan E.Ç., 112 ambulansıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan E.Ç.’nin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinden 3 kişi, kanalın her iki tarafından tutularak gerilen ipe tutunarak suya girdi. Ekipler bu şekilde suda N.F.’yi aradı. Kanalda yapılan geniş çaplı araştırmanın ardından genç kızın cesedine ulaşıldı.

Bu arada hastanede tedavisi süren E.Ç.’nin sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki sayfasında ’Sen hep mutlu ol Yusuf’um’, ’Ölüm haberimi aldığında mutlu olacak insanlar var’, ’Sabah uykum gibi sevebileceğim biri lazım’ cümlelerini yazdığı belirtilirken, suda kaybolan N.F.’nin facebook’taki sayfasında ise olaydan sadece birkaç dakika önce ’Varlığımla terbiye olmayanı yokluğumla terbiye ederim’ cümlesini yazdığı görüldü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...