Boğaziçi Köprüsü'nden atlamadan önce video kaydı yaptı

İstanbul'da dün gece Boğaziçi Köprüsü’nden atlayarak hayatına son veren trans bireyin, intihar öncesi çekilmiş video kaydı ortaya çıktı.

NTV Haber 05.01.2015 - 09:12

Boğaziçi Köprüsü'nden atlamadan önce video kaydı yaptı

İSTANBUL - İstanbul Nişantaşı'nda, Mehmet Pişkin'in, 16 Ekim 2014 tarihinde intihar edeceğine dair video paylaştıktan sonra kendini asmıştı.

Dün gece de, Boğaziçi Köprüsü’nden atlayarak intihar eden trans B.Ş’nin intihar öncesi çektiği video kaydı ortaya çıktı.

Olay saat 03.30 sıralarında gerçekleşti. Köprü korkuluklarına bir kişinin çıktığı ihbarı üzerine bölgeye polis ekipleri sevkedildi. Polis, kendisini köprüden aşağıya bırakmak isteyen 20 -25 yaşlarındaki kişiyi ikna etmek için çalışmalara başladı. Deniz polisine ait bir tekne de köprünün bulunduğu alana gelerek güvenlik önlemi aldı. Polis memurları tarafından ikna edilemeyen kişi, kısa bir süre sonra kendisini aşağıya bıraktı. Büyük bir hızla denize düşen kişi aşağıda bekleyen deniz polisi teknesi tarafından sudan çıkartılarak Ortaköy İskelesi’ne getirildi. Burada hazır bekleyen sağlık ekipleri atlayan kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. Cenaze olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.

23 yaşında olduğu öğrenilen B.Ş., sürekli ağladığı videoda, intihar nedenini anlatırken, annesine de sesleniyor.

B.Ş çektiği videoda, “Birçok insan benim arkadaşım değilmiş. Herkesi vicdanı ile baş başa bırakıyorum. Ben artık yapamıyorum, bunu öğrendim. Herkesin istediği gibi istediği şeyi yapıyorum. 24 yaşımda hayatımı sonlandırıyorum. Yapamadım, çünkü insanlar bana
izin vermedi. Çalışamadım, bir şeyler yapmak istedim ama yapamadım... Herkesi Allah ile baş başa bırakıyorum ve şu an Boğaziçi Köprüsü’ne doğru gidiyorum. Yarın gazetelerin 3., 4., veya 1. sayfalarında benim adımı duyacaksınız. Hepinizi öpüyorum Allah’a emanet olsun” ifadelerine yer verdi.

Video kaydında, Zengin annesinden, küçük köpeğine sahip çıkmasını da istiyor.

Sayfa Yükleniyor...