iPhone 4S'te ilk 'hata' sinyali

iPhone 4'te rastlanan anten probleminden sonra, o denli rahatsız edici olmasa da, selefi iPhone 4S'te de 'hata' ortaya çıktı.

28.10.2011 - 17:26

iPhone 4S'te ilk 'hata' sinyali

iPhone 4 piyasaya çıktığında ilk başta herkesin beğenisi toplamış ama çok geçmeden ortaya çıkan 'problemli anten' yüzünden suratlar ekşimişti. iPhone 4S'e harika bir telefon olarak bakanlar içinse şok edici bir haber geçtiğimiz günlerde teknoloki sitelerine yansıdı.

Hürriyet'in derlediği habere göre Paul Boyce isimli bir kullanıcı, iPhone 4S'inin kamerasında görmeyi hiç beklemediği bir sorunla karşılaştı. iPhone 4S'in otomatik odaklama (autofocus) özelliği doğru çalışmıyordu.

Durumu ofisindeki bir diğer iPhone 4S kullanıcısı olan Dan Frakes ile paylaştı. İlk olarak Frakes'in cihazından yapılan çekimde, otomatik odaklama özelliği direk olarak çalıştı ama Boyce'in telefonu ile yapılan çekimde özellik yine devre dışı kaldı. iPhone 4S'in ekranına yapılan ufak bir dokunuşsa aynı hızla netliği geri getirdi.

Üst üste birçok deneme yapan ikili, sonunda bunun bütün iPhone 4S modellerinde bulunan bir sorun olduğuna kanaat getirdi. Zira aynı sorun ikisinin telefonunda da belirli aralıklarla boy gösteriyordu.

"Cihaz sadece kamera ilk açıldığı andaki görüntüyü net bir şekilde çekiyorken, sonradan kadraj değiştirildiğinde görüntüyü herhangi bir dokunuş yapmadan netleştirmiyor. Bence bu telefonda büyük bir sorun var." diyen Boyce, iPhone 4S'in çok büyük bir açığını istemsizce de olsa bulmuş oldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...