iPhone tasarımcısına 30 milyon liralık ev

iPhone, iPad ve iPod tasarımlarının arkasındaki yaratıcı isim Sir Jonathan Ive, San Francisco'da yaklaşık 30 milyon liraya bir ev satın aldı. Evin, Silikon Vadisi'ne yakınlığı, Ive'ın Apple’dan ayrılacağı yönündeki haberlerin de asılsız olduğunu gösterdi.

13.09.2012 - 14:20

iPhone tasarımcısına 30 milyon liralık ev

Mayıs ayında Sir unvanını kazanan Jonathan Ive, San Francisco’da 10 milyon Sterlin'e (yaklaşık 30 milyon lira) 6 odalı ve 8 banyolu bir ev satın aldı. Ev, Golden Gate Köprüsü'ne ve Alcatraz Adası'na bakıyor.

675 metrekarelik evde; fitness odası, çamaşırhane, meşe panelli asansör ve gurme mutfağının yanı sıra yemek odası ve en alt katta iki yatak odalı bir çalışan bölmesi bulunuyor. Bol güneş alan şömineli yatak odası ise ilk katta yer alıyor.

44 yaşındaki Ive, Apple’ın en ünlü yöneticilerinden biri. 1992’de Apple’a katılan Ive, ilk olarak kasa ve monitörün birleştiği iMac tasarımıyla adını duyurdu.

Mükemmelliyetçi olarak nitelendirilen ve tasarım ekibi ile iPod, iPhone ve iPad tasarımlarını gerçekleştiren Sir Jonathan Ive; 2003’te Londra'daki Tasarım Müzesi tarafından “yılın tasarımcısı” ve Kraliyet Sanat Topluluğu tarafından 'Kraliyet Tasarımcısı' ödülünün sahibi oldu. Ayrıca, ABD'de Endüstriyel Tasarım Mükemmellik Ödülü’nü aldı.

Daily Mail'in haberine göre; evin, Silikon Vadisi'ne yakınlığı, Ive'ın Apple’dan ayrılacağı yönündeki haberlerin de asılsız olduğunu gösterdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...