iPhone yüzünden işe geç kaldılar

iPhone'unun alarmını sabah uyanmak için kullananlar, yaz saatinden çıkış ertesinde alarmın 'kendini ayarlayamadığını' 1 saat geç uyanarak farketti.

Haberler 02.11.2010 - 12:56

iPhone yüzünden işe geç kaldılar

iPhone'da bir utandırıcı hata daha. Telefonun alarmı, önceki gün saatlerin geri alınmasına 'alışamadı' ve eski saate göre çalmaya devam etti. Dolayısıyla alarmını saat 7'ye kuranlar 8'de çalan alarmla uyanarak işe gitti.


iPhone'daki bu yeni hata, kısa sürede Twitter'da en çok 'twitlenen' konular arasına girdi. Cep telefonlarının ticarileşmesinden bu yana cihazlarda bulunan en temel özelliklerden olan alarmlı saat işlevinin iPhone'da aksaması, pek çok kullanıcının eşleştirisine neden oldu. Pek çok iPhone kullanıcısı, kendini yeni saat dilimine ayarlayamayan alarm yüzünden işe 1 saat geç kalmaktan yakındı.

CNET teknoloji sitesinin uzmanlarından Rich Trenholm, İngiliz Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada, iPhone'da birbirini izleyen yazılım ve donanım hatalarının tüketiciyi markadan soğutmaya başladığını, alarm gibi çok basit bir teknolojinin bile sorun çıkarmasının utanç verici olduğunu söyledi.

Bir kaç hafta önce Avustralya'da uygulanan saat dilimi değişikliğinde de aynı sorun yaşanmış, ancak Apple firması düzeltici her hangi bir yazılım güncellemesi yayınlamamıştı.

Alarmın istediği saatte çalmasını isteyenler, cihazın Ayarlar bölümünde Tarih ve Saat kısmına girerek 'Otomatik Ayarla' seçeneğini kapalı duruma getirmeli, güncel saatte bir değişiklik olması halinde, geçerli zamanı manuel olarak girmeliler. Eski alarmlar da silinmeli.

Son alarm hatası konusunda firmadan henüz bir açıklama yapılmadı.

Sayfa Yükleniyor...