İptal edilen tatbikatlar İzmir'i sevindirdi

Genelkurmay Başkanlığı, Ege Denizi’ndeki iki tatbikatın sürpriz iptaliyle ilgili bir gerekçe açıklamazken, İzmir Ticaret Odası’ndan kararı alanlara kutlama geldi.

25.05.2011 - 20:48

İptal edilen tatbikatlar İzmir'i sevindirdi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Ege'de en kapsamlı iki tatbikatı bir gün önce neden iptal ettiği sırrını korurken, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’den "Genelkurmay'ın iç meselesi" açıklaması geldi.

Tatbikatların iptal kararından sonra Cumhurbaşkanı ile Genelkurmay Başkanı'nın haftalık olağan görüşmesi bir gün öne alınıp bugün gerçekleşti ve görüşmede tatbikat konusunun ele alındığı belirtildi.

TSK’nın Denizkurdu-2011 ve Efes-2011 iptali İzmir’de ise sevinç yarattı.

Genelkurmay’ın gerekçe açıklamadığı iptal kararıyla ilgili konuşan İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, karara sevindiğini belirterek, ''Tatbikatı durduranları, iptal edenleri kutlamak istiyorum. Bundan sonra temenni ederim ki tekrarlanmasın'' dedi.

Meclis toplantısındaki konuşmasında, Çeşme'de jetlerin seslerinden durulamadığı bir ortamın yaşandığına değinen Demirtaş, ''Geçen hafta orada ben duramadım, acaba yan adadaki Yunanlılar hangi duygu içindeydiler. Artık çağımız savaş değil barış, kavga değil, sevgi dünyası. Bu tatbikatı durduranları, iptal edenleri buradan kutlamak istiyorum” dedi.

"GÜZELİM YERLER ASKERİ SAHA"
"Bundan sonra temenni ederim ki tekrarlanmasın" diyen Demirtaş, bir başka konuya da dikkat çekti:

“İzmir'de Doğanbey Körfezi'ndeki güzelim yerler, askeri saha. Arazi sahipleri bile kullanamıyor. 40 bin dönüm alan, çok büyük ve güzel bir alan. Burada çok güzel turizm projeleri hayata geçirilebilir. Bu alanı da insanlık için planlamak gerekir. İlk defa biz seslendiriyoruz. Umuyoruz dikkate alınır.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...