Iraklı sığınmacı 15 yaşında kıza tecavüz etti

Gaziantep'te, 15 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz ettiği iddia edilen Iraklı bir sığınmacı gözaltına alındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 17.08.2010 - 13:06

Gaziantep’te Etiler Mahallesi Şehit Abdülkadir Yıldırım Caddesi'nde ailesiyle yaşayan 15 yaşındaki A.Y, karın şişliği şikayetiyle Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Yapılan ilk muayenenin ardından hamile olabileceği şüphesiyle Gaziantep Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'ne sevk edilen A.Y, burada yapılan muayenede 3 aylık hamile olduğu belirlendi.

Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, A.Y'nin ifadesi doğrultusunda, Etiler Mahallesi'nde hurdacılık yapan Irak uyruklu 45 yaşındaki Kınım Abdullah A'yı gözaltına aldı.

Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan Kınım Abdullah A'nın Irak'ın Musul kentinden 2 yıl önce sığınmacı olarak Gaziantep'e geldiği ve hurdacılık yaparak geçimini sağladığı belirlendi.

Sorgusunda genç kıza tecavüz etmediğini öne süren Kınım Abdullah A, A.Y'yi bir aşevinden yemek alırken tanıdığını ancak kendisiyle birlikte olmadığını söylediği öğrenildi.

A.Y. ise Çocuk Şube Müdürlüğü'nde verdiği bilgide, aşevinde tanıştığı Kınım Abdullah A'nın kendisini evine götürerek hap verdiğini daha sonra kendisinden geçince de tecavüze uğradığını iddia ettiği bildirildi.

Genç kızın, polis tarafından koruma altına alındığı, zanlı Kınım Abdullah A'nın emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edileceği bilgisi alındı.

Sayfa Yükleniyor...