İran'dan getirilen ve corona virüs şüphesiyle gözlem altına alınanlar taburcu edildi

Yeni tip corona virüs şüphesiyle 25 Şubat'ta İran'dan getirilerek Ankara'da gözlem altına alınanlar son testin negatif çıkması üzerine taburcu edildi.

Anadolu Ajansı 10.03.2020 - 12:24 | Son Güncelleme : 10.03.2020 - 12:38

ankara corona şüphesi taburcu.jpg

Son dakika haberi! 

İran'dan uçakla Türkiye'ye getirilen ve yeni tip corona virüs (Covid-19) şüphesiyle 25 Şubat'ta tedbiren gözlem altına alınanlar, son testlerinin de negatif çıkması üzerine taburcu edildi.

Sağlık Bakanlığı'ndan edinilen bilgiye göre, Zekai Tahir Burak Hastanesi ve Tıbbi Gözlem Kliniği'nde Covid-19 nedeniyle gözlem altında tutulan vatandaşların yerli tanı kitiyle yapılan ve 90 dakikada sonuç alınabilen son testlerinin sonuçları da negatif çıktı.

Tedbiren gözlem altında tutulan 65 kişi, test sonuçlarının negatif çıkmasının yanı sıra 14 günlük gözlem süresinin tamamlanmasıyla taburcu edildi.

Çok sayıda corona virüs vakasının görüldüğü İran'dan THY'ye ait TK879 sefer sayılı Tahran uçağıyla Ankara'ya gelen 132 yolcu ve 10 kişilik mürettebat, 25 Şubat'ta Zekai Tahir Burak Hastanesi ve Bilkent'teki Tıbbi Gözlem Kliniği'nde tedbiren gözlem altına alınmıştı.

Bu kişilerden Kum ve Meşhed öyküsü olmayanların bir kısmı 2 Mart Pazartesi günü taburcu edilmişti.

VİDEO: CORONA VİRÜS HAKKINDAKİ EFSANELER VE GERÇEKLER

Sayfa Yükleniyor...