İranlı iş insanına önce gasp sonra darp

İstanbul'da İran uyruklu bir iş insanını otomobil bozuldu diyerek tenha bir yerde gasp eden ardından da darp eden 4 şüpheli tutuklandı.

DHA 16.09.2019 - 13:04 | Son Güncelleme : 16.09.2019 - 13:10

İranlı iş insanına önce gasp sonra darp

İstanbul'da  yaşayan İranlı iş insanı Alıreza Aghajanı Namını, Ankara'da önce kaçırıldı, sonra darp ve gasp edildi ve en sonunda da bir otomobilin bagajında kitlenerek terk edildi. 

İstanbul'da ticaretle uğraşan İranlı iş insanı Alıreza Aghajanı Namını, bazı işleri için Ankara'ya gitmek üzere lüks bir otomobil kiraladı. 2'si daha önce bir otomobil kiralama şirketinde çalışan 4 kişi,  iş insanını 2 gün boyunca adım adım takip etti.

İş insanının Ankara'da kaldığı oteli tespit eden zanlılar,  9 Eylül günü rezervasyon yaparak aynı otelde 1 gece kaldılar. İddialara göre, ertesi gün iş insanını arayan bir kişi, kiraladığı araçta teknik bir sorun yaşandığını söyleyerek aracı yeni bir araçla değiştireceklerini söyledi. İş insanının kaldığı otelin önüne gelen bir kişi, iş insanının kiraladığı lüks otomobilin kaputunu açarak bir süre aracı inceledi. Aracın arızalı olduğunu ve arızanın giderilmesinin kısa süreceğini söyleyen kişi, iş insanı ile birlikte bir oto sanayi sitesine gitmeleri gerektiğini söyledi.

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI, DÖVÜLEREK ARACA ZORLA BİNDİRİLDİ

Ankara'da bir oto sanayi sitesinin önüne geldiklerinde başka bir araçla 3 kişinin kendilerine doğru koştuklarını gören iş insanı, endişelendi ve çevrede bulunan bir iş yerine girerek saklanmaya çalıştı.  4 kişi, İranlı iş insanı sığındığı iş yerinden döverek ve ellerini bağlayarak zorla otomobile bindirdi.

TÜM PARASI GASP EDİLDİ

Zorla araca bindirilen iş insanı kendisini kaçıranlar tarafından önce tehdit edildi sonra tüm parası gasp edildi. Ankara'dan İstanbul'a kadar süren yolculuk esnasında İranlı iş insanının 5 bin dolar ile 3 bin lirasını gasp eden zanlıların, iş insanından banka hesaplarındaki paraları da istediği, ancak iş insanının 'hayır' cevabı üzerine dövüldüğü öğrenildi.

ELLERİ VE AYAKLARINI BAĞLAYIP, BAGAJA KAPATIP KAÇTILAR

Parası gasp edilen ve Ankara'dan başlayarak İstanbul'a kadar süren dehşet dolu yolculuk Arnavutköy'de sona erdi. Zanlılar İranlı iş insanını Arnavutköy'e bağlı Tayakadın Mahallesi'nde İstanbul Havalimanı  yolu üzerinde elleri ve ayakları bağlı bir şekilde kiraladığı otomobilin bagajına kapatarak kaçtılar.

POLİSLER FARKETMESE HAVASIZLIKTAN ÖLEBİLİRDİ

İstanbul Havalimanı yolu üzerinde yaklaşık 2 saat bagajda kapalı kalan iş insanı, polislerin dikkati sayesinde kurtuldu. Havalimanında görevli polisler, yol kenarında park etmiş otomobili görerek yanına  geldikleri  otomobilin bagajından ses geldiğini farkettiler.  Bagajı açtıklarında İranlı iş insanı Alıreza Aghajanı Namını'yi elleri ve ayakları bağlanmış bir şekilde gören polis ekipleri, durumu bölgenin güvenliğini sağlayan Arnavutköy Jandarma ekiplerine bildirdi.

Otomobilin bagajında havasız kaldığı için fenalaşan iş insanına polis ve jandarma görevlileri yardım etti.

Ankara'dan İstanbul'a kadar elleri ve ayakları bağlı bir şekilde getirildiğini söyleyerek başından geçenleri Jandarma ekiplerine anlatan Alıreza Aghajanı Namını, eski sekreterinin de aralarında bulunduğu bir şebekenin kendisini darp ve gasp ettiklerini söyleyerek şikayetçi oldu.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Alıreza Aghajanı Namını'nin ifadesi doğrultusunda harekete geçen Jandarma ekipleri 4 gaspçıdan 2'sini yakalayarak gözaltına aldı. 

Gözaltı süreleri sonunda Nöbetçi Mahkeme'ye sevkedilen zanlılar Rahmi Kırım ve Uğur Ağdaş  tutuklandı.  İş insanı verdiği bilgiler doğrultusunda şüphe üzerine gözaltına alınan iş insanının eski sekreteri  Zhıla P. ile Orhan F., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sayfa Yükleniyor...