NTV

İrlanda rüzgarı Kaş'ta esecek

Türkiye

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan İrlanda Film Festivali, Kaş’ta sinemaseverler ile buluşuyor.

Sinemaseverlere, beyazperde aracılığı ile İrlanda tarihi ve kültürünü yakından tanıma fırsatı sunacak olan 1. Kaş - İrlanda Film Festivali, 11 - 13 Kasım tarihleri arasında seçkin İrlanda filmleri ile gösterime hazırlanıyor.

Üç gün boyunca günde iki film gösteriminin yapılacağı festival programında, filmlerin yönetmenleri ile söyleşiler, etkinlikler ve eğlenceler yer alıyor. Festival programında gösterime girecek filmler arasında ödüllü “The Wind That Shakes the Barley” (Özgürlük Rüzgarı), modern Dublin’e sıradışı bir bakışla yaklaşan çağdaş aşk hikayesi “Once” (Bir Zamanlar), Daniel Day Lewis’in rol aldığı Kuzey İrlanda’daki sorunları anlatan “In de Name of the Father” (Babam İçin) ve İrlanda dilinin konuşulduğu Poitín (Potcheen) filmleri de bulunuyor.

Ayrıca son on yılın popüler on üç İrlanda yapımı ile üç Türk yapımı kısa film, festival kapsamında gösterime giriyor. Türkçe ve İngilizce altyazılı olarak sinemaseverler ile buluşacak olan filmlerin gösterimden önce kısa bilgilendirme konuşmaları ile izleyenlere sunulması plânlanıyor.