Iron Maiden 'The Final Frontier' modunda

Iron Maiden'ın merakla beklenen yeni albümü 'The Final Frontier' raflardaki yerini aldı.

Haberler 19.08.2010 - 11:24

Iron Maiden 'The Final Frontier' modunda

İngiliz heavy metal grubu Iron Maiden'ın yeni albümü, 'The Final Frontier' çıktı.

Albümün ilk single'ı olan El Dorado'nun albümün bir ön izlemesi niteliğinde olduğunu belirten grubun solisti Bruce Dickinson, 9 Haziran'da başlamış olan dünya turu öncesinde hayranlarını 'The Final Frontier' moduna sokabilmek için böyle bir imkan sağladıklarını söyledi.

Bu albüm için uzun süre Maiden albümlerinin yapımcılığını üstlenmiş olan Caveman Shirley ile tekrar bir araya gelen grup, albümü kaydetmek için ilk olarak 2010 başlarında Nassau'daki Compass Point Studios'a, sonrasında da kaydı tamamlamak ve mix'lemek için Los Angeles'a geçti.

Compass Point Studios, grubun Piece Of Mind (83), Powerslave (84) ve Somewhere In Time (86) albümlerini kaydettikleri yer olması açısından Iron Maiden için özel bir yere sahip.

Bruce Dickinson bu konuyla ilgili olarak ''Stüdyo 1983'te neyse, hala aynı şekilde, hiç değişmemiş... Yerdeki halıdan tutun da köşedeki kırık kapağa kadar... Bu aynılık bizi rahatlattı ve bu rahatlık da albümdeki parçalara ve albümün atmosferine yansıdı.'' açıklamasında bulundu.

1980 Nisan'ında yayımlanan ilk albümlerinden bu yana tam 30 yıl geçti ve albümleri toplam 80 milyonun üzerinde satan Iron Maiden 15. stüdyo albümleri 'The Final Frontier' ile tekrar sadık hayranlarının karşısında.

Sayfa Yükleniyor...