'İrtica Eylem Planı' için senaryolar

Gündeme bomba gibi düşen “İrtica Eylem Planı”yla ilgili çeşitli senaryolar ortaya atılıyor. Senaryolar belgenin sahte ya da gerçek olması üzerine kuruluyor.

NTV Haber 17.06.2009 - 09:25

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın dün grup toplantısında “İrtica ile Mücadele Eylem Planı”yla ilgili üç ihtimalin olabileceğini açıklamasının ardından, Taraf gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Yasemin Çongar da bugünkü yazısında 4 senaryo olabileceğini belirtti.

Senaryolardan birincisi, sözkonusu planın TSK içinde emir-komuta zincirine uygun olarak, Genelkurmay Başkanı'nın bilgisi dahilinde hazırlanmış olması.

İkinci senaryo, belgenin TSK içinde emir-komuta zinciri haricinde ve Genelkurmay Başkanı'nın bilgisi dışında hazırlanmış olması.

Üçüncü senaryo, polisin Ergenekon tutuklusu Serdar Öztürk'ün ofisinde ele geçirdiği belgenin sahte olması ve belgenin altında imzası bulunan subay tarafından değil, Ergenekon'la bağlantılı asker ya da sivil başka bir ekipçe hazırlaşmış olması.

Dördürcü senaryo ise belgenin sahte, planın da tamamen düzmece bir plan olması ve altındaki imzanın düşündürdüğü gibi TSK ya da bulunduğu yerin düşündürdüğü gibi Ergenekon çetesi tarafından değil, bir başka çevre ya da kurum tarafından hazırlaşmış olması.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...