İşadamına çiftlikte kelepçeli işkence

Kendilerine polis süsü veren çete üyeleri, işadamını kaçırıp bir çiftliğe götürdü. Elleri kelepçelenen ve gözleri bağlanan işadamının elinden işkenceyle daire ve arsaları alındı.

27.03.2009 - 14:45

Bursa'da 2008 yılında tekstil üzerine ortak iş yeri açan ve İzmir'de bulunan M.Y.B. ve M.G'den mal alarak iş yapmaya başlayan İ.A. ile Z.T., bir süre sonra anlaşamayarak ayrıldı.

Ortaklığın bozulmasından bir süre sonra Z.T, yaklaşık 2 milyon TL alacakları oldukları iddiasıyla kendisine baskı yapmaya başlayan M.Y.B. ve M.G'ye parayı kendisinin kullanmadığını, asıl borçlunun İ.A. olduğunu söyleyerek eski ortağını adres gösterdi.

M.Y.B ve M.G. de bu kez alacaklarını tahsil etmek için İzmir'de silahlı bir suç örgütüne başvurdu. Bunun üzerine Bursa'ya gelen suç örgütünün üyeleri, bir çay ocağında oturan işadamı İ.A'yı, "Asayiş şubesinden geliyoruz. Bizimle emniyete gelmeniz gerekiyor" diyerek Balıkesir'de bir çiftliğe götürdü.

Çiftlikte işadamının ellerine kelepçe takan, gözlerini bağlayan ve ağır bir şekilde işkenceden geçiren çete üyeleri, tehditle 1 daire ile 2 arsayı kendi üzerlerine geçirdi. Zanlılar,  yaklaşık 500 bin TL değerindeki daire ve arsaya el koyduktan sonra İ.A'yı 500 bin TL daha getirmesi şartıyla serbest bıraktı.

Çiftlikte bunlar yaşanırken babasından haber alamayan işadamının oğlu H.A, babasının polis ekiplerince gözaltına alındığını duyunca polis merkezine gitti. H.A, böyle bir gözaltı olmadığını öğrenince babasının kayıp olduğu yönünde başvuruda bulundu.

Olaydan bir gün sonra eve gelen İ.A'nın yüzündeki darp izlerini fark eden H.A, babasının olayı anlatması üzerine yeniden polis merkezine giderek kendilerinden 500 bin TL daha isteyen örgütten şikayetçi oldu.

Suç örgütü üyeleri, Bursa, Ankara, İzmir ve Antalya'da düzenlediği eşzamanlı operasyonlarda gözaltına alındı. Zanlıların üzerlerinde 3 adet ruhsatsız tabanca ile mermi ele geçirildi.

Polis sorguları tamamlanan M.Y.B, M.G, Z.T, Z.A, İ.Ç, S.E, S.Ç, A.C. ve S.A, "silahlı örgüt kurmak, örgüte üye olmak ve polis süsü vererek kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" suçlarından adliyeye sevk edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...